reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones Arya Stark

Game of Thrones hayranlarına göre Arya Stark’ın en büyük hatası

Game of Thrones finalinin ekrana gelmesinin ardından izleyiciler sevilen karakterlerin en büyük hatalarını belirliyor. Sırada karakter gelişimiyle memnuniyet uyandıran Arya Stark var.

Daha Game of Thrones’un ilk bölümünden itibaren farklı bir karakter olduğunu hissettiren Arya ilerleyen sezonlarla birlikte bu farkı oldukça net bir şekilde ortaya koydu. İlk sezon finalinde babası gözleri önünde infaz edilen Arya, intikam almak üzere ant içti. Kendisini motive edecek, intikamını unutmasına engel olacak bir liste hazırladı. Uzun süreyi de bu listedeki isimleri tekrar ederek geçirdi. Sezonlar ilerledikçe onun kendi başına hayatta kalma çabasının sandığımız kadar umutsuz olmadığını gördük. Hem oldukça iyi kamufle olmaya, hem de kendini savunmak için gerekli bilgileri yavaş yavaş edinmeye başladı. Finale yaklaştığımızda Arya Stark listesindeki isimleri birer birer ortadan kaldırıyordu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Game of Thrones dünyasında Arya Stark’ın hatası

Bu süreçte Arya’nın neredeyse kusursuz bir karakter gelişimi gösterdiğini söyleyebiliriz. Ancak Game of Thrones’un hayranları karakterin bir noktada affedilmez bir hata yaptığını düşünüyor. Hatırlarsanız Arya bir süre The Hound ile birlikte zaman geçiriyordu. Fakat birlikte geçirdikleri süre Arya’nın onu ağır yaralı şekilde terk etmesiyle son buluyordu. The Hound’un bu hali karakterin ilerlediği yolu değiştirdi. Fakat Arya açısından merhametsiz bir karardı. Sonuç olarak Game of Thrones izleyicileri ilerleyişinden memnun oldukları Arya’nın en büyük hatasının The Hound’u ölüme terk etmek olduğunu düşünüyor.

İlginizi çekebilir

8. sezon 7. bölüm olarak yayınlanan belgeselin fragmanı