reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones

Arya Stark hayranlarını kızdıran Game of Thrones kararı

Game of Thrones izleyicilerinin final sezonunda Arya Stark odaklı büyük bir beklentisi vardı ancak yazarların perde arkasında aldığı kararlar bu isteğin gerçeğe dönüşmesine engel oldu.

İlk sezon finalinden bu yana Arya Stark’ın büyük bir değişim geçirmesine şahit olduk. Babası Ned Stark‘ın infazına şahit olan kahramanımız bu konuda kendini kötü hissetmekle yetinmeyip, intikam alma kararı aldı. Hatta onun Game of Thrones hayranlarının aklında yer eden meşhur ölüm listesi de böyle ortaya çıkmıştı. Başlangıçta bu karar izleyicilere çok gerçekçi görünmese de sezonlar boyunca Arya Stark’ın sağlam bir değişim geçirmesine şahit olduk. Onun bu listedeki herkesi ortadan kaldırma isteği ise hiç azalmadı. Edindiği yeni yetenekler sayesinde onun düşmanlarını teker teker alt edişini izlerken herkesin tek bir hayali vardı: Arya Stark’ın Cersei Lannister‘ı öldüren kişi olması.

Gerçeğe dönüşmeyen Arya Stark ve Cersei Lannister sahnesi

Game of Thrones’un final sezonunda maalesef bu beklenti gerçeğe dönüşmedi. Arya Stark, King’s Landing‘de Cersei Lannister’ı bulmak için koştururken bir yandan hayatta kalmak için mücadele vermek zorunda kaldı. Bölümün sonunda Cersei Lannister ve Jaime Lannister üzerlerine düşen binanın altında kalarak hayata gözlerini yumdu. Arya Stark hayranlarının sezonlardır beklediği o intikam sahnesini izleme isteği de hayale dönüşmüş oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Game of Thrones yazarlarının aldığı bu karar Arya Stark hayranlarının canını sıkan tercihlerden biriydi. Arya’nın bunca sezondur geçirdiği değişimin boşa gittiğini hissetmemize neden oldu. Öte yandan Cersei Lannister’ın ölüm biçimi hiç kimseyi memnun etmedi. Onun en azından daha enteresan bir ölümle Westeros’a veda etmesini bekliyorduk.

İlginizi çekebilir

8. sezon 7. bölüm olarak yayınlanan belgeselin fragmanı