reklamı kapat

POPÜLER

Huawei

Merak uyandırdı; işte Huawei tarafından kayıt altına alınan sürpriz yeni ürünler

Amerika ile sorunları çözemeyen Huawei, yine de çalışmalarına devam ediyor. Bu tarafta firmadan bir AR ve VR gözlük geliyor olabilir.

Huawei, hatırlarsınız P30 Pro ve P30 lansmanında bir sürpriz yapmış ve bir akıllı gözlük modeli tanıtmıştı. Bu akıllı gözlük için güneş gözlüğü ve optik gözlük markası Gentle Monster ile ortaklık kuran firma, merak uyandıran çözümü halen pazara sunmadı. Ancak şirket kesinlikle giyilebilir pazarda daha iddialı olmak istiyor. İşte bunun için de bir AR (Artırılmış Gerçeklik) ve VR (Sanal Gerçeklik) gözlük modeli gelecek gibi duruyor. Kısa süre önce Avrupa merkezli olarak “AR Glass” ve “VR Glass” isimlerini kayıt altına alan firma, bu alanda iki farklı çözüm ile karşımıza çıkacak izlenimi oluşturuyor. Burada hem AR hem de VR özellikli tek bir başlık hazırlama ihtimali de bulunan Huawei, bu kayıtları telefonları odağında almış olabilir de deniyor. Yani Samsung Gear VR’lar gibi içerisine P-Serisi ya da Mate ailesinin üyelerinin takılabileceği başlıklar yolda olabilir söylentileri yapılıyor.

Huawei

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei için gelecek zor geçecek gibi görünüyor

Firma satışları şimdilik mevcut cihazlarda sorun olmadığı için iyi gidiyor. Ancak Amerika ile olan sorunlar devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapan ABD başkanı Donald Trump, Huawei’yle ticari bir iş yapmayacaklarını söyledi. Trump ayrıca ABD’li firmaların Çinli bilişim devi Huawei ile çalışmayacağını da belirtti. Bu son açıklama ilişkilerin önünü ciddi şekilde tıkamış gibi duruyor. Bu açıdan firmanın Mate 30 ailesinde Android Pie kullanamama ihtimali de bulunuyor.

İlgili Video

Firmanın başta bahsettiğimiz akıllı gözlük modeli