reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Redmi

64 megapiksel kameralı Redmi modeli için paylaşılan üretim videosu [İzle]

Xiaomi, alt markası haline getirdiği Redmi’den bir 64 megapiksel kameralı telefon tanıtmaya hazırlanıyor. İşte bu Redmi modeli için bir video paylaşıldı.

Xiaomi, yukarıda da söylediğimiz üzere Samsung 64 megapiksel ISOCELL Bright GW1 sensörlü bir Redmi modeli geliştiriyor. İşte bu modelin üretim hattından çekilen resmi bir video paylaşıldı. Karşımıza biraz uzak bir ihtimal olmasına rağmen Note 8 olarak çıkabileceği belirtilen telefon, videoda da görülebileceği üzere bir motorlu ön kamera sistemi taşımıyor. Bu da telefonun yüksek ihtimalle damla çentik taşıdığını gösteriyor. Ancak bu cihazın en çok arkasındaki dörtlü kameranın merkezinde yer alan 64 megapiksel ünite dikkat çekiyor. Daha önce paylaşılan bilgilere göre Samsung’un çok iddialı olduğu bu 1/1.72 inç boyutundaki sensör, yaklaşık 20 MB boyutunda 9216×6912 piksellik fotoğraflar çekilebiliyor.

Piksel birleştirme teknolojisi Tetracell ile düşük ışıklı ortamlarda yüksek fotoğraf kalitesi sağladığı söylenen ve ISOCELL PLUS teknolojisiyle hassaslığı yüzde 15 artırarak yüksek renk doğruluğu getiren sensör, akıllı ISO sistemiyle parlak alanları patlatmadan koyu alanlardaki istenmeyen kumlamayı azaltabiliyor. Düşük ışıkta çözünürlüğü 16 megapiksel seviyesine çekerek temiz ve aydınlık görüntüler sunacak ISOCELL Bright GW1 isimli sensör, gerçek zamanlı Hibrit 3D HDR teknolojisini de bünyesinde barındırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi, Redmi imzalı model yanında 108 megapiksellik bir cihaz da hazırlanıyor

Detaylarına burada ulaşabileceğiniz Samsung imzalı 108 megapiksel kamerayı kullanan bu telefonun, Mi Mix 4 olması bekleniyor. Eylül ya da sonrasında çıkacak denilen telefonun, gücünü Snapdragon 855 Plus işlemciden ve 12 GB RAM‘den alacağı tahmin ediliyor. Telefon büyük ihtimalle Mi Mix 3 gibi kızaklı bir tasarım taşıyor.