reklamı kapat

POPÜLER

Samsung 64 megapiksel Realme Xiaomi Redmi

Samsung ve Redmi özelinde sevindiren 64 megapiksel kameralı telefon gelişmesi

İlk 64 megapiksel akıllı telefon OPPO’dan ayrılan firma Realme‘den geliyor. Ancak Samsung ve Redmi de yakında sürece dahil oluyor.

Kısa süre önce Türkiye operasyonuna da başlayan Realme, biliyorsunuz 8 Ağustos tarihinde Hindistan’da bir “Kamera İnovasyon Etkinliği” düzenliyor. İşte bu etkinlik kapsamında pazarın ilk 64 megapiksel kameralı akıllı telefonu geliyor. Sağlam kaynak Ice Universe’e göre Realme’nin modeline ek olarak 64 megapiksel kameralı bir Redmi telefon da bu ay içerisinde resmi olarak lanse ediliyor. Samsung imzalı 64 megapiksel kameralı bir A-Serisi modelin ise eylül-ekim gibi karşımıza çıkarılacağı söyleniyor. Bu konuda ilk adımı Samsung’un atmıyor olması elbette çok ilginç görünüyor. Çünkü her üç telefonda da Samsung imzalı 64 megapiksel ISOCELL Bright GW1 kullanılıyor. Bu 1/1.72 inç boyutundaki sensör, 16 MB boyutunda tam 9216×6912 piksellik fotoğraflar veriyor. Telefonlar için bu kadar yüksek çözünürlük sunan ilk sensör olan ISOCELL Bright GW1, daha önce açıklandığı kadarıyla piksel birleştirme Tetracell teknolojisi ve remosaic algoritması ile düşük ışıklı ortamlarda üst düzey görüntüler sağlıyor. Düşük ışıkta çözünürlüğü 16 megapiksel seviyesine çekerek temiz ve aydınlık görüntüler sunan GW1, firmalara yapay zeka ile fark yaratma esnekliği sunuyor. Yüksek megapiksel sensör boyutlarının inanılmaz ufak olduğu telefonlarda doğru kullanılırsa zarar değil fayda sağlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

64 megapiksel akıllı telefon modelleri heyecanlandırıyor

Ancak sektör bu seviyede çok uzun süre kalmayacak. Çünkü 2020’de kesin olarak 100 megapiksel ve üstü akıllı telefonlar yolda bulunuyor. Telefonların kamera tarafındaki fiziksel limitlerini yazılımsal olarak çözebileceklerini / gizleyebileceklerini gören firmalar, bu açıdan yüksek megapiksele olan taleplerini artırıyor. Bu konuda da Samsung ve Sony büyük çalışmalar yürütüyor.

İlginizi Çekebilir

OPPO, gelecek akıllı telefon tasarımını gösterdi