reklamı kapat

POPÜLER

64 megapiksel Xiaomi Redmi
64 megapiksel Xiaomi Redmi
64 megapiksel Xiaomi Redmi

Xiaomi paylaştı; işte 64 megapiksel Redmi telefondan kamera detayları

Xiaomi, akıllı telefon tarafında önemli modeller geliştiriyor. Bunlardan birisi de çok merak edilen 64 megapiksel kameralı Redmi akıllı telefon modeli konumunda.

Kısa süre önce detaylarına aşağıda ulaşabileceğiniz 108 megapiksel kameralı Mi Mix 4‘ün müjdesini veren Xiaomi, bildiğiniz üzere Samsung 64 megapiksel ISOCELL Bright GW1 sensörlü bir Redmi modeli de geliştiriyor. İşte bu modelin kamera altyapısı için düzenlenen etkinlikte yeni bilgiler paylaşıldı. Yeni bilgiler ile eskileri harmanladığımız Samsung’un çok iddialı olduğu 1/1.72 inç boyutundaki sensör ile yaklaşık 20 MB boyutunda tam 9216×6912 piksellik fotoğraflar çekilebiliyor.  Piksel birleştirme odaklı Tetracell teknolojisi ile düşük ışıklı ortamlarda yüksek fotoğraf kalitesi sağladığı söylenen sensör, açıklamaya göre bir önceki versiyondan yüzde 34 oranında daha büyük.

64 megapiksel Xiaomi Redmi
64 megapiksel Xiaomi Redmi

ISOCELL PLUS teknolojisiyle hassaslığı yüzde 15 artırarak yüksek renk doğruluğu getiren sensör, akıllı ISO sistemiyle parlak alanları patlatmadan koyu alanlardaki istenmeyen kumlamayı azaltabiliyor. Düşük ışıkta çözünürlüğü 16 megapiksel seviyesine çekerek temiz ve aydınlık görüntüler sunacak ISOCELL Bright GW1, gerçek zamanlı Hibrit 3D HDR teknolojisini de bünyesinde barındırıyor. Bu teknolojiler sayesinde dinamik aralığının eski sensörlerden çok daha yüksek olduğu aktarılan GW1, örneklerde de gösterildiği kadarıyla çok yüksek detay seviyesi sunuyor. Böyle yüksek çözünürlük ufak telefon ekranlarında gerçekten çok kaliteli sonuçlar sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Redmi 64 megapiksel akıllı telefon yanında başka GW1 sensörlü cihazlar da geliyor

Bu sensörü kullanan Xiaomi’nin kendi modeli yanında Samsung ve Realme imzalı 64 megapiksel akıllı telefonlar da geliyor. Burada ilk adımı Türkiye’ye de gelen Realme atacak deniyor.

İlginizi Çekebilir

OPPO, gelecek akıllı telefon tasarımını gösterdi