reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Xiaomi 108 megapiksel
Samsung Xiaomi 108 megapiksel

Xiaomi Mi Mix 4 için heyecan yaratan 108 megapiksel kamera duyurusu!

64 megapiksel akıllı telefon modelleri çok yakında geliyor. Ancak Xiaomi ve Samsung şimdiden 108 megapiksel seviyesine hazırlanıyor. Xiaomi Mi Mix 4 sınırları zorlamaya geliyor.

Akıllı telefon sektöründe fırtına gibi esen Xiaomi, kısa süre önce çok önemli bir duyuru yaptı. Açıklandığı kadarıyla firma kurulan ortaklık ile Samsung 108 megapiksel ISOCELL CMOS kamera sensörünü kullanan ilk isim olacak. Bu sensörü merakla beklenen amiral gemisi Xiaomi Mi Mix 4 içerisine koyacak denilen firma, alanda çıtayı oldukça yükselten ilk isim olacak gibi görünüyor. Bu da sektörün geleceği için güzel görünüyor. Hep söylediğimiz gibi megapiksel seviyesinin yükselmesi telefonlar için olumsuz değil olumlu sonuçlar sağlıyor. Megapiksel düşürme teknikleri ve yapay zeka ile “ufak sensörde yüksek megapiksel” tahmin edilenden daha iyi sonuçlar veriyor. Henüz hakkında detaylı bilgilerin olmadığı Samsung 108 megapiksel ISOCELL CMOS sensör, söylendiği kadarıyla tam 12032 x 9024 piksellik fotoğraflar veriyor. Bu sensörün boyutu bilinmiyor ancak genel olarak mobil görüntüleme tarafı başta Mate 30 Pro olmak üzere farklı bir seviyeye geçişe hazırlanıyor.

Samsung Xiaomi 108 megapiksel
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi Mix 4 yanında firmanın 64 megapiksel telefonu da çok yakında tanıtıyor

Bu henüz netleşmeyen cihazın merkezinde de Samsung yer alıyor. Samsung imzalı 64 megapiksel ISOCELL Bright GW1 üzerine kurulacak cihaz, bu 1/1.72 inç boyutundaki sensör ile yaklaşık 20 MB boyutunda tam 9216×6912 piksellik fotoğraflar veriyor. Telefonlar için bu kadar yüksek çözünürlük sunan ilk sensör olan ISOCELL Bright GW1, piksel birleştirme odaklı Tetracell teknolojisi ile düşük ışıklı ortamlarda yüksek fotoğraf kalitesi sağlıyor. Düşük ışıkta çözünürlüğü 16 megapiksel seviyesine çekerek temiz ve aydınlık görüntüler sunacak ISOCELL Bright GW1, Realme, Samsung ve Redmi’nin telefonlarında da yer almaya hazırlanıyor. Hatta bu konuda ilk adımı Türkiye’ye yeni gelen Realme atıyor.

İlginizi Çekebilir

OPPO, gelecek akıllı telefon tasarımını gösterdi