reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Mix Xiaomi Mi MIX

İlginç gelişme; Xiaomi telefonlarında “MIX” ismini bir daha kullanamayabilir!

Xiaomi, ilginç bir haberle gündemde bulunuyor. Bu habere göre firma telefonlarında “MIX” ismini bir daha kullanamayabilir. İşte detaylar;

Akıllı telefon tarafının önemli ismi Xiaomi, biliyorsunuz “Mix” ya da firmanın belirli bölgelerdeki tercihiyle MIX isimli bir telefon serisine sahip. Yakında kısa süre önce ortaya çıkan detaylarına aşağıda yer verdiğimiz Mi Mix 4 ile genişleyecek aile, farklı bir isimle karşımıza çıkacak gibi görünüyor. Çünkü Pekin’de bir mahkeme, Xiaomi’nin “MIX” isminde ticari marka ihlali yaptığı yönünde bir karar verdi. Söylendiği kadarıyla bu ismi Xiaomi’den yaklaşık olarak 2 yıl önce başka bir firma kayıt altına almış. Bu açıdan başkasının kayıtladığı ismi kullanarak suçlu duruma düşen firma, gelecek modellerinde MIX serisinin “adını değiştirebilir” deniyor. Bu markanın sahipleriyle ticari bir anlaşma yapma ihtimali de bulunan şirket, konu hakkında henüz resmi bir açıklama yer almıyor. Ancak çok uzun zamandır kullanılan bu isimle şimdi sorun yaşanması gerçekten garip görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi Mix 4 çok iddialı geliyor

Yeni ortaya çıktığı kadarıyla model gücünü Snapdragon 855 Plus işlemciden ve en üstte 12 GB RAM‘den alıyor. Telefonun arkasında dörtlü kamera bulunuyor. Bu dörtlü kameranın merkezinde ise tam 108 megapiksel ISOCELL CMOS kamera sensörü yer alıyor. Diğer kameraların 16 megapiksel ultra geniş açı + 12 megapiksel periskop temelli telefoto + ToF olduğu belirtiliyor. En üstte 1 TB dahili depolama sunacak denilen modelin, 4.500 mAh pil üstüne kurulduğu söyleniyor. 2K çözünürlükte bir OLED ekranla gelecek yeni cihaz, eylül ayında lanse edilecek gibi duruyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın üretime soktuğu 64 megapiksel kameralı modeli