reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Mix 3 5G

Sürgülü kamerayla çerçeveleri tarihe gömen Xiaomi Mi Mix 3, bu sefer 5G testinde göründü

Xiaomi‘nin sürgülü kamera sistemiyle fark yaratan yeni amiral gemisi akıllı telefonu Mi Mix 3, bu sefer 5G testinde karşımıza çıktı.

15 Eylül tarihinde tanıtılacak Xiaomi Mi Mix 3‘ün ilk görseli ilginç olarak firmadan gelmişti. Bugün ise model için resmi bir paylaşım daha yapıldı. İsmi açık olarak geçmiyor olsa da aşağıdaki görselde Mi Mix 3 yer alıyor. Çerçeveleri tarihe gömen telefon, görebileceğiniz üzere bir ekran çentiği taşımıyor. Bunun arkasında ise bahsettiğimiz sürgülü kamera sistemi yer alıyor. Burada Oppo Find X ve Honor Magic 2‘ye benzer bir yapı kullanan telefon, böylelikle hem ön kamera ile sensörleri hem de arka kameraları gizleyebiliyor. Bu yapıda kameralar ihtiyaç olduğu zaman yerleştirilen mikro motor ile gövdeden çıkıyor. Paylaşılan görselde telefon yanında önemli bir detay daha var. Bu fotoğrafın esas paylaşılma nedeni aslında 5G bağlantı için gerçekleştirilen test. Cihaz ile başarılı bir 5G bağlantı testi yaptıklarını belirten firma, yeni döneme aktif olarak hazırlanıyor. Xiaomi’nin açıklamasına göre indirme hızı konusunda 5G teknolojisi mevcut 4G’yi tam 10’a katlıyor.

Xiaomi Mi Mix 3 5G

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi Mix 3 için başka neler biliyoruz?

Daha önce duyduğumuz kadarıyla model 2K çözünürlükte bir AMOLED ekran üzerine kuruluyor. Gücünü Snapdragon 845 işlemci ve 6 GB / 8 GB RAM’den alacağı iddia edilen cihaz, ekrana entegre parmak izi teknolojisini de benimsiyor. Modelin başlangıç fiyatı ise yaklaşık 569 dolar olacak gibi görünüyor. Ancak bu konuda kesin sızıntılar henüz yapılamıyor.

İlgili Video

Firmanın Türkiye’de de satılan yeni Android One telefonları