reklamı kapat

POPÜLER

segway
Segway Drift W1

Segway Drift W1

Segway Loomo

90 kilometre menzil vadeden ulaşım aracı: Ninebot by Segway Z10

Segway yeni ulaşım araçlarını Berlin’de devam eden IFA Fuarı’nda lanse etti. Eğlenceli sürüşüyle dikkat çeken e-pateni Drift W1’i bugün itibarıyla ön siparişle satışa sunan Segway, Z10 ve Robot Loomo hakkında da bilgiler paylaştı.

Otomatik takip edebilen, video kaydı yapabilen ve engellerden kaçınabilen cihaz, hem akıllı bir robot hem de bir ulaşım aracı. Kullanıcıların istedikleri zaman sürebilecekleri iki tekerlekli kişisel ulaşım aracı olan Loomo, tam dolu pille saatte 18 kilometre hıza ulaşabiliyor.  Pili tam şarj edildiğinde 35 kilometrelik bir menzil vadeden ulaşım aracı bünyesinde barındırdığı robotla farkını ortaya koyuyor.

Intel’in derinlik algılayabilen RealSense sensörlerinin yer aldığı Loomo hareket takibi yeteneğine sahip. Kullanılmadığı zamanlarda kullanıcıları otomatik olarak takip edebilen araç, kullanıcıların diledikleri zaman fotoğraf çektirmesine de imkan tanıyor. Sesli komutları da algılayabilen araç, IPX4 sertifikasıyla su sıçramalarına karşı da dayanıklı. Akıllı telefonlara yüklenen uygulamaya giriş yapıldığında Loomo’daki kameranın gözünden görüntüleri görmek mümkün. Jestlerle de kontrol edilebilen araç programlamaya da destek veriyor.

Drift W1 olarak adlandırılan e-paten, hafif tasarımı sayesinde bir çantada veya elde kolaylıkla her yere taşınabiliyor. Stabil kendinden denge teknolojisi kolay ve gösterişli bir şekilde hareket etmeyi sağlıyor.

Ninebot by Segway Z10 ise yüksek hızı ve uzun menziliyle fark yaratıyor

Saatte 45 km lik bir azami sürat kapasitesine ve tam dolu bir pil şarjı ile 90 km menzile sahip bu yeni elektrikli tek teker Segway-Ninebot’un en gelişmiş
ürünüdür. Dayanıklı havalı lastiğinin sunduğu 4.1 inç genişliğindeki güçlü yüzey, sürücülere tümseklerin ve yolda veya arazide küçük aralıkların üzerinden
geçmesine olanak sağlıyor.

Video