reklamı kapat

POPÜLER

Segway Loomo

Sürülebilir robot Loomo ile işlevsel bir dostunuz oluyor

CES 2018‘e tahmin edebileceğiniz üzere birçok robot modeli de getirildi. Bunlar arasından ilginç yapısıyla ayrılan Segway-Ninebot Loomo, gerçekten çok şirin ve kullanışlı yapısıyla dikkatleri üzerine çekiyor.

Segway Robotics‘in sahibi olduğu Segway-Ninebot tarafından geliştirilen Loomo, istediğiniz zaman sürebileceğiniz iki tekerlekli bir kişisel ulaşım aracı. Ancak benzerlerinden farklı olarak kullanmadığınız zamanlarda sizi takip edebilen araç, bunu kafa bölümündeki sensör ve kamera sistemine borçlu. Otonom olarak takip yapan ve isteğe bağlı olarak fotoğraf çekebilen robot, zaman zaman adeta bir güvenlik robotu gibi de görev yapıyor. Alışveriş merkezine gittiğinizde aldıklarınızı taşıtmak için dahi kullanabileceğiniz Loomo, bünyesinde Android işletim sistemi barındırıyor. Bu sayede üçüncü parti geliştiricilerin yeni özellikler eklemesine açık olan aracın, kurumsal bir sürümü de geliştiriliyor. “Go” takısına sahip kurumsal sürümün arkasında taşıma bölümünü yer aldığı belirtilenler arasında yer alıyor. Geliştirici sürüm hali hazırda dağıtımda bulunuyor.

Segway Loomo

Loomo sanıyoruz elma gördüğü zaman kendisine hakim olamıyor

Loomo, birçok kişinin hayalini gerçeğe dönüştürüyor

Üzerinde uzun zamandır çalışılan ve daha önce Segway Advanced Personal Robot ismiyle bilinen ürün, kişisel ulaşım aracı kavramını daha kullanışlı hale getiriyor. Öne doğru bakan kollarıyla çantanızı dahi emanet edebileceğiniz bu şirin robotun şu an fiyatı hakkında bir açıklama yapılmıyor. Ancak son tüketiye hazır sürümün CES 2018 sonrası satışa çıkacağı belirtiliyor.

Video