reklamı kapat

POPÜLER

LG CLOi robot

LG, yeni CLOi robotlarıyla hayatımızı kolaylaştırıyor

CES 2017 fuarında birçok robot tanıtan LG, CES 2018’i boş geçmiyor. Bu doğrultuda CLOi markası altında üç yeni robot tanıtan firma, her biriyle farklı bir amaca odaklanıyor.

Robot konusuna büyük önem veren Güney Kore merkezli teknoloji devi, CLOi markası altında tanıttığı üç yeni çözümüyle insanlara yardımcı olmak istiyor. Bu noktada geliştirilen robotlardan ilki servis robotu olarak geçiyor. “Serving Robot” olarak isimlendirilen robot, isminden de anlaşılabileceği üzere insanlara “otel, havalimanı ya da restoranlarda” yiyecek / içecek getirmek amacını güdüyor. Bunun için ön bölümünde bir servis tepsisi yer alan robot, üst bölümüyle havlu gibi ihtiyaçları da giderebiliyor. Şirketin tanıttığı diğer robot ise “Porter Robot” olarak geçiyor. Otellere giriş ve çıkış hizmetlerini hızlandırdığı söylenen robot, arkasında yer alan bölümde valizinizi de taşıyabiliyor. Ne kadar yük taşıyabildiği açıklanmayan robot, oldukça faydalı görünüyor. LG’nin son robot modeli ise “Shopping Cart Robot” olarak geçiyor. Lüks alışveriş merkezlerinde yer alacağı söylenen bu versiyon, dahili barkod okuyucu ile alışverişi hızlandırmayı amaçlıyor. Ekranında alışveriş listesinizi gösterebilen robot, kişileri de takip ederek alınanları da taşıyabiliyor.

LG, CLOi robotlar ile hayatımızı içerisine giriyor

Ortak olarak aynı tasarıma ve yüz ifadesinin yer aldığı yuvarlak ekrana sahip CLOi robotlar, CES 2018’de sergilenecek. Daha derin detayların da fuar sırasında elde edileceği söylenenler arasında yer alıyor.