reklamı kapat

POPÜLER

LG

LG akıllı servis robotlarıyla iddialı geliyor

LG, CES 2019’da yakın zamanda ticarileşmeye de hazırlandığı gelişmiş servis robotları serisinin yanında, giyilebilir CLOi SuitBot‘un güncellenmiş bir versiyonunu da tanıtacak.

CLOi SuitBot, yürürken, ayakta dururken ya da çalışırken belden aşağısının çok daha rahat ve doğal hareket etmesini sağlayacak. PorterBot, ServeBot ve CartBot’tan oluşan gelişmiş CLOi servis robotları ise LG’nin sürekli gelişen yapay zeka ve robotik bilgisini sürekli geliştiren yeteneklerini gözler önüne serecek.

İlk olarak geçtiğimiz sonbaharda Berlin’de tanıtılan LG CLOi SuitBot, güncellenmiş haliyle kullanıcıların belini destekliyor ve ağır yükleri kaldırma ve indirme gibi fiziken zorlayıcı işleri yapıyor. SuitBot, 50 derecelik esneme ve belin 90 derecelik bükülmesini sağlayarak kullanıcının esnekliğini arttırıyor, kullanıcı dik konumda dururken de 65 derecelik bükülmeye imkan veriyor.LG’nin Giyilebilir CLOi SuitBot’u 1 saat boyunca tek bir şarjla çalışıyor ve şarj olması sadece 1 saat sürüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Akıllı robotlar nasıl şarj oluyor?

Akıllı robotlar bağımsız olarak şarjları azaldığında bir şarj istasyonuna gidip tamamen şarj olduktan sonra görevine geri dönebiliyor. Robotlar ayrıca günlük olarak kendi kendine teşhis ve otomatik raporlama gerçekleştirebiliyor.

İlginizi çekebilir

General Mobile GM 9 Pro’nun tanıtım filmi