reklamı kapat

POPÜLER

LG

LG’den giyilebilir robot hamlesi

Önümüzdeki 10 yılda hizmet robotlarının önde gelen üreticisi olmaya odaklanan LG ilk “insan merkezli” giyilebilir robotunu IFA 2018’de ziyaretçilerin beğenisine sunacak. CLOi SuitBot, hava alanlarındaki dinlenme alanlarında ve otel lobilerinde kendi kendine dolaşmıyor. Onun yaptığı, daha fazla hareketlilik ve alt bacak kuvveti için kullanıcının bacaklarını güçlendirmek ve desteklemek.

LG, 2017’de günlük hayatta insan vücudunun limitlerini artıracak robotlar geliştiren bir girişime yatırım yaptı. CLOi SuitBot, giyilebilir robotların hayat kalitesini nasıl daha iyi hale getirebileceği üzerinde çalışan SG ROBOTICS ile yapılan işbirliği sayesinde tasarlandı. Rahat bir şekilde giyenin üstüne oturması ve doğal hareket eden eklemleri sayesinde CLOi SuitBot, yürürken, ayakta dururken ya da çalışırken belden aşağısının çok daha rahat ve doğal hareket etmesini sağlıyor. Sandalet şeklindeki ayakkabıları ve otomatik ayarlanma özelliği de kullananın rahatlıkla giyip çıkarmasını sağlarken CLOi SuitBot’u diğer pek çok dış iskeletten ayırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ayrıca CLOi SuitBot diğer LG hizmet robotlarına (ilk kez CES 2018’de duyurulan) da bağlanabiliyor ve böylece üretim, lojistik ve dağıtım gibi sektörlerin ihtiyaç duyduğu bilgi ve aletleri sağlayacak akıllı bir çalışma ağının parçası olabiliyor. CLOi hizmet robotları LG’nin ticari sektörlere yönelik AI girişiminin bir parçası olarak geliştirildi. AI teknolojisi CLOi SuitBot’un, kullanıcının ve ortamın verilerini toplayıp analiz ederek öğrenmesini ve ona göre değişmesini sağlarken hareketleri ölçüp analiz ederek en uygun hareket ve maksimum güç verimliliği için gerekli duruş önerisinde de bulunuyor.

Ziyaretçiler, 31 Ağustos – 5 Eylül tarihlerinde Messe Berlin’de düzenlenecek IFA’da LG’nin heyecan verici robotlarını deneme fırsatı bulabilecekler.

İlginizi çekebilir

Xiaomi Pocophone F1 parçalarına ayrıldı, sıvı soğutma açığa çıktı