reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi

EVEFONE’dan Xiaomi Türkiye Distribütörlüğü açıklaması

Son zamanların en fazla konuşulan meselelerinden biri Xiaomi ve markanın Türkiye distribütörlüğü olmuştu. Kafa karıştıran söylentilerin ardından EVEFONE‘dan resmi bir açıklama yapıldı.

Kısaca özetlemek gerekirse Xiaomi ve EVOFONE ortaklığı bir basın toplantısıyla duyurulmuştu. Buna rağmen ortaya atılan iddialar markanın Türkiye’de resmi bir temsilcisi olmadığına işaret ediyordu. Bu süreç iyice kafa karıştırıcı bir hal alırken EVEFONE’dan resmi bir açıklama geldi. O açıklamanın tam metni şöyle:

“Mobil iletişim ürünleri satış ve satış sonrası hizmet sektörünün öncü markalarından EVOFONE’un, Çinli teknoloji devi Xiaomi’nin Türkiye yetkili distribütörlüğü hakkında medya yayın organlarında çıkan asılsız haberleri ve polemikleri yakından takip etmekteyiz.

Bugüne kadar dünyanın önde gelen ve sektör dinamiklerini değiştiren teknoloji markalarının ürünlerini ithal ederek bu ürünleri Türk tüketicileri ile buluşturan ve kendi tasarımı olan EVO RS serisi cep telefonları ile bu alanda önemli bir pazar payı elde eden EVOFONE, Xiaomi markasının ülkemizdeki yetkili distribütörüdür.

Xiaomi ve EVOFONE şirketleri arasında 2018 yılının Mayıs ayında uluslararası hukuk kuralları çerçevesinde karşılıklı sözleşmeler akdedilmiş olup EVOFONE şirketi, Xiaomi’nin Türkiye distribütörü olmuştur. Sözleşmeler aynı zamanda Mi Shop açma, Türkiye’deki marka haklarını temsil etme ve koruma maddelerini de içermektedir.

Bu doğrultuda EVOFONE, 2018 yılının Eylül ayı içerisinde Vadi İstanbul’da bir Mi Shop açmak için çalışmalarını sürdürmektedir. Xiaomi’nin inovatif ve erişilebilir tasarım anlayışı ile akıllı telefondan televizyona, notebooktan drone’a, bisikletten scooter’a kadar farklı ürün çeşitleri ile yeni nesil teknolojik ürünleri, Mi Shop’larda Türk tüketiciler ile buluşacaktır.

EVOFONE’un bu alandaki yatırımları, 2018 yılının sonuna kadar Forum İstanbul’da açılacak ikinci Mi Shop’la da devam edecektir. Önümüzdeki aylarda Xiaomi’nin merakla beklenen ürünleri hem Mi Shop’lar hem de EVOFONE iş ortakları kanalıyla tüketiciler ile buluşturulacaktır.

Kamuoyunun bilgilerine sunarız.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi çekebilir

Xiaomi Pocophone F1 parçalarına ayrıldı, sıvı soğutma açığa çıktı