reklamı kapat

POPÜLER

Moskova Otomobil Fuarı’na damga vuran Lada 4×4 Vision Concept’e yakından bakın [Video]

Rusya’daki fuarın sürpriz isimlerinden birisi olan Lada 4×4 Vision Concept, önümüzdeki yıllar için markasının kritik başrolü olacak nitelikte.

Moskova Otomobil Fuarı‘nın kapılarını açmasıyla birlikte Reault‘nun merakla beklenen Arkana projesini görme şansına eriştik. Sadece Rusya pazarı için düşünülen model bizleri ilk olarak konsept formda selamlarken, bu başlık altında sürpriz bir üye daha karşımıza çıktı. Geçtiğimiz gün Niva 4×4 ile Türkiye pazarına dönen Lada cephesinden gelen bu hamle, şirketin geleceği için oldukça önem arz ediyor. Son dönemlerde gördüğümüz başarılı projeler arasında yerini almaya aday olan 4×4 Vision, Tata’nın Jaguar-Land Rover ortaklığıyla hayata geçirdiği başarılı konseptine benzerliğiyle dikkat çekiyor. Oldukça kaslı çizgiler üzerine şekillenen araç, önümüzdeki yıllarda karşımıza çıkması muhtemel elektrik dönüşümü için de kritik rol üstlenebilir.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tasarımdaki detaylar

Rus üreticinin “X-Shape” adını verdiği ön ızgara formu üzerine şekillendirdiği 4×4 Vision’da bu karakteri yanal açıdan baktığımızda da görmemiz mümkün. Çok net çizgilerin uygulandığı aracın arka bölümü ise genele oranla daha sakin bir yapıya sahip. 21 inç‘lik devasa lastik ve jant kombinasyonunun kullanıldığı projenin kokpit bölümü de fazlasıyla dikkat çekici. Burada turuncu gibi bir hayli dikkat çekici renk seçeneğinden faydalanan Lada tasarımcıları, dijital sürücü ekranını yüksek çözünürlüklü multimedya sistemle bir araya getiriyor. Havalandırma çıkışlarının konsola hakim şekilde konumlandırılması da dikkatlerden kaçmayan detaylar arasında. Panoramik sunroof ve araç içi ambiyans aydınlatmasıyla farklı koşullarda farklı kullanıcı deneyimi vadeden 4×4 Vision’ın önümüzdeki süreçte nasıl değerlendirileceğini hep birlikte göreceğiz.

Video