reklamı kapat

POPÜLER

Lada Niva fiyatları

Lada Niva Türkiye fiyatları ve öne çıkan özellikleri

Uzun süredir sadece 5 kapılı gövde tipiyle Türkiye’de satışta olan Lada Niva da son aylardaki zamlardan nasibini alan bir tabloya sahip.

44 yıl sonra yeni bir nesile geçiş yapacağının duyurulmasıyla birlikte meraklılarının tüm dikkatini üzerine çekmeyi başaran Lada Niva (4×4) için önümüzde hala hatırı sayılır bir zaman dilimi bizi bekliyor. Renault Grubu’nun pazar odağındaki önemli markalarından birisi olan Rusya merkezli üreticinin ürün gamındaki diğer modelleri de artık bir adım yukarıya taşıyacağı birkaç yıl bizi bekliyor. Bir süredir 4×4 adıyla satışa sunulan klasik tasarım, Türkiye’de de ufak modernizasyon dokunuşlarıyla 0 km olarak satışa sunulmaya devam ediliyor. Listelerinde son olarak geride bıraktığımız 2020 yılında göz gezdirdiğimiz ailenin sadece 5 kapıyla tercih edilebilme durumu devamlılığını sürdürüyor. Pazardaki zam dinamikleri ise ister istemez fiyat/performans üyesini de önemli oranda etkilemiş durumda. 2020’nin son çeyreğine oranla 30 bin TL’yi aşan zamlar Niva ürün gamının güncel tablosunu oluşturuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lada Niva fiyat listesi

Markanın resmi kaynakları tarafından temmuz 2021 odağında açıklanan liste şu şekilde karşımıza çıkıyor;

LADA (4X4) 5 KAPI – 223.993 TL
LADA (4X4) 5 KAPI URBAN – 242.764 TL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kaputlarının altında 83 beygir güç ve 129 Nm tork üreten 1,7 litrelik benzinli motorlarla gelen yeni modellerin ortalama yakıt tüketimi 9,8 litre ile 9,9 litre aralığında değişiklik gösteriyor. 0’dan 100’e hızlanmak için ortalama 18 saniyeye ihtiyaç duyan Niva, sadece 5 ileri manuel şanzımanla alınabiliyor. Niva’nın maksimum sürat değeriyse 137 km/s ile sınırlı. Ailenin satışta ola 5 kapılı versiyonda 420 litrelik bagaj hacmi sunduğunu görüyoruz. Urban donanım seviyesiyle gelen Niva’da; klima, elektrikli camlar, ısıtmalı ön koltuklar, ek titreşim izalasyonu, 16 inç jant seti ve hidrolik direksiyon standart listesinde öne çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR