reklamı kapat

POPÜLER

2021 Lada Niva

2021 Lada Niva; rozeti değişen modelde Toyota RAV4 esintileri

General Motors anlaşmasının ardından tekrar Rus rozetiyle üretilecek 2021 Lada Niva, yenilenen donanımlarıyla daha kullanışlı olacak.

2000 yılından beridir General Motors ortaklığının bir parçası olarak yurt dışındaki farklı pazarlarda Chevrolet rozeti altında satılan Niva, temmuz ayında yapılan anlaşmanın ardından tekrar Lada rozetine kavuşmuştu. Yaklaşık beş aydır orijinal markasının rozetiyle üretim bandından inen model için 2021 model yılı ilgi çekici değişimlere sahne olacak. Kısa süre önce duyurusu gerçekleştirilen 2021 Lada Niva, yeni nesil Toyota RAV4 dinamiklerini akıllara getiren tasarımsal farklılıklarıyla dikkat çekiyor. Yeni yılla birlikte “Travel” adı da listelerine eklenen modelde arazi dinamiklerini vurgulayan gövde değişimleri yer alıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2021 Lada Niva Travel ile güçlenen karakter

Niva daha önceden de alıştığımız arazi kabiliyetini yeni modeliyle birlikte sürdürmeye devam etme iddiasını taşıyor. Gövde üzerindeki koruma ve karakter güçlendirici panelleriyle birlikte araçta standart olarak 4×4 altyapı sistemi geliyor. 2021 model yılıyla birlikte aracın donanımında da nitelikli iyileştirmeler kullanıcıları bekliyor olacak. Burada aslan payını full-LED ışıklandırma grubuna verebiliriz. Kokpit bölümünden ise henüz herhangi bir görsel paylaşılmadığı modelin kaputunun altında ise 1,7 litrelik benzinli motor yola devam ediyor. Atmosferik tipteki bu motor, ürettiği 80 beygir güç ve 127 Nm tork değerleriyle Niva’yı 19 saniyede 0’dan 100’e taşıyor. Aracın erişebileceği maksimum sürt ise 140 km/s olacak. Rusya’da üretilecek aracın yeni fiyatları da önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.

İlginizi çekebilir

Çinli Rolls-Royce” Hongqi H9