reklamı kapat

POPÜLER

Lada Niva

Lada Niva’ya Alman eli değdi; işte özel modelden ilk detaylar

Sınırlı üretim adetlerde üretilecek olan özel Lada Niva, fabrikanın 50. yılını daha önce görmediğimiz bir seviyedeki çizgilerle kutlayacak.

Lada Niva, Türkiye’de de çok ciddi kullanıcı kitlesi olan belkide en “mekanik” modern SUV konumunda. Markanın yaptığı değişiklikle artık “4×4” adıyla satışa sunulan modeli güncel model yılları üzerinden satın almak mümkün. Türkiye pazarına dönüş sürecinde yine büyük bir ilginin merkezinde olan aracın özellik ve nitelik olarak neredeyse hiçbir değişime sahne olmamasıysa tepkilerin odağında olmuştu. Yoğun arazi kullanımlarında başarılı tepki veren Niva’dan beklenen bu gelişim, Alman cephesi üzerinden sınırlı üretim adetlerle gelecek. Arazi ve askeri araçlar konusunda uzman olarak bilinen Partisan Motors, Niva için gerçekleştirileceği özel projeyle aracı yeni bir noktaya taşıyacağının sinyallerini veriyor. Projenin hayata geçirilme sebebiyse Volga Fabrika’sının 50. yıl dönümünü kutlamak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lada Niva için temel eksik noktalar tamamlanacak

Niva’nın bu zamana kadar en çok eleştirilen noktalarının başında kokpit kalitesinin hep belirli oranlarda seyretmesi oldu. Bunun farkında olan Almanya merkezli Partisan Motors ekibi, hayata geçirecekleri projede aracın iç dünyasını lüks ve konfor odaklı parçalarla zenginleştirmeye öncelik veriyor. Projeyle ilgili paylaşılan tek parçalık çizim görselinde, dış tarafta da ciddi modifikasyonların bizi beklediğini net şekilde görebiliyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lastik ve jant setlerinin yanı sıra kaputa kadar uzanan ve karakteri güçlendiren yenilikler kendisini hissettiriyor. Motor konusunda ise herhangi bir iyileştirme ve değişimin yapılmayacağı yönünde. Bu da 1,7 litrelik motorun 83 beygirlik güçle yola devam deceğini gösteriyor. Sadece Almanya’da satışa sunulacak olan bu özel Niva modelleri 19.900 eurodan alıcı bulacak. Aracı önümüzdeki günlerde daha net şekilde karşımızda göreceğiz.

İlgili video

Niva tarihi

*NOT: Haberin ana görselinde temsili olarak Niva’nın 40. yıl özel versiyonu kullanılmıştır.