reklamı kapat

POPÜLER

2020 Lada Niva

Güncellemeleri beraberinde getiriyor; 2020 Lada Niva tanıtıldı

Makyaj niteliğindeki değişimlerle yola devam edecek olan 2020 Lada Niva, deneyim konusunda çok ciddi bir sınıf atlamaya sahip değil.

2019 yılı dünya otomobil piyasası için birçok olaya şahit olurken, başlık olarak elektriğin hakimiyeti tartışılmaz hale geldi. Elbette ki Türkiye de kendi içerisinde yaşadığı olaylarla da unutulmaz bir dönemin içerisinden geçiyor. Volkswagen yatırımı, pazardaki inanılmaz daralma ve Honda’nın Türkiye’deki tesisleriyle ilgili aldığı kararlar şüphesiz bunlar arasında üst sırada. Tüm bu olaylar çerçevesi içerisinde Lada Niva‘nın dönüşü de bizce kendisine bu liste içerisinde yer açıyor. Döneminin efsanesi haline gelen aracını tekrar elini güçlendirmek adına Türkiye’ye sunan Lada, vergi mağdurları arasındaki yerini almaktan kurtulamadı maalesef. Büyük heyecan yaratmasına karşın fiyatlarından ötürü tercih edilmeyen “yeni” Niva’lar bir saman alevi gibi parlayıp söndü adeta. Yapılan güncellemerle tanıtılan 2020 Lada Niva ailesi için de bu ivmeyi yükseğe taşıyacak nitelikliği elde etti demek pek de mümkün değil.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 Lada Niva ve öne çıkan özellikleri

1977 yılında başlayan macerasında artık 40 yılı geride bırakan Niva’nın genel itibarıyla ciddi bir değişime uğramama süreci yeni model yılıyla da devam ediyor. İsim olarak da artık doğrudan 4×4 olarak isimlendirilmeye başlanan modelde yapılan makyajla birlikte değişimler ufak niteliklerde. Tampona entegre edilen ışıklandırma grubu ve ufak gövde parçaları burada temeli oluşturuyor. Kokpite geçtiğimizde ise klima çıkışları, iki adet bardaklık gibi panellerde değişim karşımıza çıkıyor. Burada hissedilecek en belirgin parça ise değişen koltuklar. Lada’ya göre kullanılan yeni parçalar bir öncekine göre hissedilir derecede konfor sağlıyor. Elektrikli yapıda olan bu koltuklar elektrikli aynalarla yola devam edecek. Motor bölümünde 83 beygir güç üreten 1,7 litre hacimli atmosferik makinesi devam eden Niva, standart olarak dört tekerlekten çekiş ve 5 ileri manuel şanzımanı da beraberinde getirecek. Maksimumda 142 km/s hıza çıkabilen aracın 0’dan 100’e hızlanması ise yaklaşık 17 saniye sürüyor. Fiyatlar kısa süre içerisinde açıklanacak.

İlgili video

Niva tarihi