reklamı kapat

POPÜLER

Merakla beklenen Lada Niva için “fiyatları belli oldu” iddiası!

Beş aydır kendisinden haber beklediğimiz ve bir süre önce Türkiye’ye giriş yapan Lada Niva, showroomda kendisini göstermeye başladı.

LOG.com.tr üzerinden yaptığımız her haberi, büyük ilgi gören Lada modelleri, uzun bir süredir yenilenen halleriyle Türkiye yollarında çıkmıyor. Şirketin ülkemizden çekilmesiyle birlikte özellikle kendi içerisinde çok ciddi bir kitle oluşturmayı başaran Niva, eski model yıllarıyla hala arazide gördüklerimiz arasında olmayı sürdürdü. Geçtiğimiz yıl içerisinde Rusya ile yaşanan politik krizin sona ermesiyle birlikte bir süredir geri dönüşüyle ilgili dedikoduların yayıldığı Lada, bunu aralık ayının son günlerinde resmi bir açıklamayla doğruladı. İlk adımı Niva ile gerçekleştirileceğini bildiğimiz bu dönüş sürecinde, Ocak 2018‘de duyurulacağı söylenen fiyatlarla ilgili mayıs ayına gelmemize rağmen sessizlik bozulmadı. Şimdi ise İzmir merkezli kaynaktan gelen bir iddiaya göre Niva’nın fiyatları belli oldu. Telaffuz edilen rakamlar ise bekleyenlerini biraz üzecek seviyelerde.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgiyi ne kadar etkiler?

Bornova merkezli Sever Oto Group tarafından ithalatı gerçekleştirildiğini gördüğümüz Lada Niva versiyonları, şirketin satış noktasında kendisini göstermeye başlamış durumda. Resmi sitede verilen bilgilere göre sadece 4×4 versiyonlarıyla kullanıcılarla buluşacak olan araçta beş kapı ve üç kapı seçenekleri yer almakta. Renk seçeneği olarak beş farklı opsiyona sahip olduğunu gördüğümüz Nivaların tamamında Euro 6 standartlarında, 83 beygir güç üreten 1.7 litre benzinli ünite görev yapıyor. Aracın fiyatıyla ilgili masada görünen seçenekler ise doğrusunu söylemek gerekirse beklentilerin üzerinde. Şimdilik resmiyet kazanmayan rakamlara göre giriş seviyesindeki Niva 70.000 TL‘den piyasaya sunulacak. Maksimumda 90.000 TL‘ye satın alınabileceği söylenen modelin bu seviyelerle asfalta inmesi, kendisine olacak ilgiyi de doğru orantılı olarak etkileyebilir. Siz de ortaya çıkan bu fiyatlarla ilgili düşüncelerinizi bize yorum olarak iletebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Lada Niva üretimi