reklamı kapat

POPÜLER

Tata’nın Land Rover Discovery Sport’tan ilham aldığı SUV modeli resmiyet kazandı!

Tata tarafından kısa süre önce konsept olarak tanıtılan ve büyük ilgi gören SUV projesinin seri üretimdeki adı açıklandı.

Jaguar-Land Rover‘ı satın almasıyla birlikte tıpkı Geely-Volvo örneğinde olduğu gibi önemli bir yükseliş sürecine giren Tata, 2018 ile birlikte bu yükselişi somut adımlara dökeceğinin sinyallerini verdi. Şubat ve mart ayı içerisinde art arda SUV ve sedan otomobil konseptleriyle karşımıza çıkan Hindistan merkezli üretici, özellikle H5X isimli SUV’den büyük oranda olumlu geri dönüş aldı. LOG takipçilerinin de beğenisini kazana bu projeyi seri üretime geçirmek konusunda oldukça hızlı bir süreç yürüten Tata, resmi kaynaklarından önemli bir duyuru gerçekleştirdi. H5X’in seri üretim formundaki adının Harrier olarak açıklayan marka, aracın geliştirme sürecinde Land rover Discovery Sport’tan faydalanacak. Altyapı ve teknoloji bazında gerçekleştirilecek olan bu ortaklık sürecinde ortaya büyük ilgi görecek bir modelin çıkmasını bekliyoruz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Detaylar önümüzdeki süreçte netleşecek

Tata’nın LR-MS/D8 olarak bildiğimiz bu platformu kullanmasıyla birlikte Harrier aynı zamanda Jaguar E-Pace ve yeni jenerasyon Range Rover Evoque ile kardeş olacak. Türkiye’ye gelmesi halinde fazlasıyla ilgi göreceğini düşündüğümüz modelin ilk olarak Hindistan’da satışa sunulacağı da kesinlik kazanmış durumda. Bununla birlikte Orta Doğu ve Afrika bölgeleri de Harrier’in satış noktalarında bulunacağı bölgeler arasında. Teknik olarak şimdilik çok fazla bilgisi paylaşılmayan modelde, Jaguar’dan tanıdığımız 2.0 litrelik dizel motorun yer alacağı, şu aşamadaki söylentiler arasında ön plana çıkıyor. Manuel ve otomatik şanzıman kombinasyonlarıyla tercih edilebilecek olan Harrier önden veya dört tekerlekten çekişli altyapı seçeneklerine sahip olacak. Önümüzdeki günlerde daha da netleşmesini beklediğimiz modeller ilgili gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.