reklamı kapat

POPÜLER

İddialar güçleniyor; Jaguar-Land Rover destekli TATA Harrier ile ilk tanışma [Video]

2019’ın ilk dönemi içerisinde tanıtılacak olan TATA Harrier, kuzen niteliği taşıdığı Jaguar ve Land Rover modellerine selam gönderiyor.

Jaguar-Land Rover şirketlerinin sahibi olarak yatırım çalışmalarına yön veren TATA, pazar payını artırmak adına çok önemli bir projeye hazırlanıyor. Önümüzdeki yıl asfalta indirilmek üzere yepyeni bir SUV geliştiren Hint şirket, bu modelin geliştirilme sürecinde iki köklü İngilizin deneyimlerinden faydalanmakta. Geride bıraktığımız temmuz ayı içerisinde adının Harrier olduğunu öğrendiğimiz modelle ilili uzun süredir sessizliğe bürünen kaynaklar, nihayet artık elle tutulur parçalar göndermeye başladı. Land Rover Discovery Sport ve Jaguar E-Pace gibi önemli isimlerle platform kardeşi olan modelden gelen sürüş yetenekleri ipucu, arazi konusunda var olan iddianın ilk ışıltısı olarak da değerlendirilebilir.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Teknik detaylar belirsizliğini koruyor

Aynı zamanda yeni jenerasyon Evoque’da da göreceğimiz bir altyapı üzerine inşa edildiğin bildiğimiz Harrier ile ilgili iddialar şimdiden yüksek. TATA kaynaklarının aracın her türlü arazi koşuluna cevap verebilecek nitelikte olduğu, altı çizilen noktalar arasında. 2018’in başında tanıtılan H5X isimli konsept SUV üzerinden tasarımının şekillenmesini beklediğimiz modellin teknik kısmıyla ilgili hala ortada net bir durum yok. Şu aşamada düşüncelerin, pazarın yöneldiği istikamet de baz alınarak 2.0 litrelik dört silindirli dizel ve benzinli motorlar üzerine şekillendiğini söyleyebiliriz. Bu motorun kaynağı da yine Jaguar olacak gibi görünüyor. Ön tekerlekten ve dört tekerlekten çekiş opsiyonlarıyla satın alınabilecek olan TATA Harrier ile ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.