reklamı kapat

POPÜLER

origin

Lost ve The Crown’ın yapımcılarından YouTube imzalı yeni dizi: Origin [Video]

İki büyük dizi projesi Lost ve The Crown’ın yapımcılarından yepyeni bir bilim kurgu ve gerilim dizisi geliyor: Origin. Dizinin ilk fragmanı da yayında!

Genellikle yeni bir dizi duyurusu söz konusu olduğunda projenin arkasındaki isim Netflix çıkıyor. Aralıksız orijinal içerik hazırlayan şirket, yayımladığı türlü dizi ve film projeleriyle adından söz ettirmeyi de başarıyor. Hem fazla içerik üretip hem içerik kalitesinden ödün vermemek de Netflix’i bir bakıma bu alanda akla gelen ilk isimlerden yapıyor. İlk fragmanı yayımlanan dizi Origin ise sırtını başka bir isme dayıyor. YouTube‘un bilim kurgu ve gerilim dizisi Origin, Harry Potter yıldızları Tom Felton ve Natalia Tena‘yı bünyesine katmış. Orijinal içerik dendiğinde YouTube’un işleri beklentileri pek yükseltmiyor. Bu dizinin nasıl bir başarı getireceğiyse 14 Kasım‘da on bölüm YouTube Premium‘da yayımlandıktan  sonra belli olacak. Ancak servisin hala Türkiye’de kullanılmadığını hatırlatalım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dizinin konusu kısaca…

Bir bilim kurgu ve gerilim dizisi olduğu bilinen Origin’de olaylar kısaca şöyle başlıyor: Bir grup yabancı, Dünya’daki hayatlarından vazgeçerek başka bir gezegene gidip kendilerine sıfırdan bir hayat kurmak istiyor. Bu sebeple karakterlerin yolu, yeni gezegendeki yaşamı kurmakla görevli “Siren” isimli bir organizasyonda kesişiyor. Ancak bir şeyler ters gidiyor ve grup, kendilerini yeni gezegenleri yerine hareket halindeki bir uzay aracında buluyor. Olaylar, yolcuların hayatları araçta olduğu bilinen bir kişi veya şey tarafından tehlikeye girmeye başlayınca daha da ilginçleşiyor. Dizinin yönetmen koltuğunda ise “Resident Evil” ve “Event Horizon” filmlerinden bildiğimiz Paul W.S. Anderson var.