reklamı kapat

POPÜLER

Amazon

Amazon’un haklarını satın almak için 1 milyar doları gözden çıkardığı dizi

Amazon kendi video platformu için bir Game of Thrones arayışında. Anlaşmaya varmak üzere olduğu proje ise hayli iddialı. Popüler çevrim içi alışveriş servisi 1 milyar doları gözden çıkarmaya hazır.

Amazon’un Game of Thrones etkisi yaratacak bir dizi peşinde olduğu uzun zamandır biliniyor. Bunu Yüzüklerin Efendisi ile başarmaya çalışacağı düşünülürken firmanın uçuk bütçeli yeni bir planı daha ortaya çıktı. Financial Times‘ın ortaya attığı habere göre Amazon, Hugo ödüllü The Three-Body Problem‘ın peşinde. Çinli yazar Liu Cixin‘in kaleme aldığı ve Remembrance of Earth’s Past olarak bilinen üçleme, üç sezonluk bir diziye dönüştürülmek isteniyor. Alışveriş devinin bu dizi projesi için 1 milyar dolar ödemeyi göze alabileceği ekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

1 milyar dolarlık proje

Seri genel olarak ilk kitap olan The Three Body Problem ile tanınıyor. 2015’te Hugo ödüllerinde En İyi Roman ödülünü kazanan The Three Body Problem, Çin tarihinin en başarılı romanlarından olarak tanımlanıyor. Bilim kurgu romanının İngilizce çevirisini ise Ken Liu üstleniyor. Kitabın konusu ise hayli ilginç. Çin’de gerçekleşen devrim sonrası gizli bir askeri projeyle uzaylılarla iletişim kurmak adına uzaya sinyaller gönderiliyor. Yıkımın eşiğine gelmiş olan bir uzaylı medeniyeti bu çağrıyı yakalayarak Dünya’ya doğru yolculuğuna başlıyor. İşler de tam olarak bu andan itibaren karışıyor. Yeni ve daha gelişmiş bir medeniyetin Dünya’ya geliyor olması farklı fikirleri doğuruyor.

Nefes kesici bir hikaye sunan The Three-Body Problem, Amazon’un Game of Thrones’u olabilir mi bilemiyoruz. Ancak bilim kurgu severleri mest edecek bir konuya sahip olduğu kesin.