reklamı kapat

POPÜLER

Apple

Apple’ın Netflix’e cevap niteliği taşıyan iddialı projesi

Apple‘ın Netflix, Disney ve Amazon’un karşısına çıkaracağı büyük projelerinden biri belli oldu. Firma hakları satın alınabilecek en iddialı serilerden birini kendi bünyesine katıyor.

Çevrim içi yayın servisleri için rekabet giderek kızışıyor. Netflix’in reklam ve üretim bütçesini milyar dolarlara çıkardığı hatta Cannes Film Festivali’yle yaşadığı anlaşmazlık sonrası sektöre kafa tuttuğu günler geçirirken diğer yayın servisleri de işleri hızlandırıyor. Disney hızla kendi platformunu oturturken, Amazon da Game of Thrones etkisi yaratması umulan Yüzüklerin Efendisi serisinin yanı sıra haklarını almaya çalıştığı Hugo ödüllü The Three-Body Problem için 1 milyar dolar ödemeye hazır. Bu sırada J.J. Abrams’ın senaristliğini üstlendiği bilim kurgu dizisi Demimonde‘un haklarını HBO’ya kaptıran Apple ise çok iddialı bir başka projeyle karşımızda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Asimov’un Vakıf Serisi Apple’da

Son dönemde bilim kurgu yapımlarının popülerliği ışığında Apple’ın Isaac Asimov‘un Vakıf Serisi‘ni uyarlamak için kolları sıvadığı açıklandı. Deadline‘ın özel haberine göre proje için David S. Goyer (Batman Begins, Man of Steel) ve Josh Friedman (Terminator: The Sarah Conner Chronicles) ile anlaşılmış. Projeyi üstlenen Skydance Television daha önce Altered Carbon’da da çalışmıştı. Pek çok bilim kurgu yapımına ilham kaynağı olan Vakıf Serisi aynı zamanda bu alandaki en popüler roman serilerinden de biri. Asimov ismi bile projenin iddialı olması için yeterli aslına bakarsanız. Türkçe baskısı da bulunan Vakıf Serisi yakın zamanda yeni kapak tasarımlarıyla İthaki Yayınları tarafından yeniden basıldı. Hala okumamış olan bilim kurgu tutkunlarına şiddetle öneriyoruz.