reklamı kapat

POPÜLER

j.j. abrams

Apple, son dönemlerin en iddialı bilim kurgu dizisini elinden kaçırdı

Apple, HBO ile girdiği yarıştan mağlup olarak ayrıldı. J.J. Abrams’ın yeni bilim kurgu serisi için kesenin ağzını açan Apple, eli boş döndü.

Çevrim içi yayın işinde sağladığınız hizmet kalitesi kadar sunduğunuz içerikler de büyük önem taşıyor. Bu alanda kuşkusuz çok başarılı işler çıkaran Netflix de Apple, Amazon gibi firmaları uyandırmış durumda. Haliyle firmalar sürekli bir “hit” arayışı içinde. Amazon’un LotR serisinin haklarını satın alması gibi. Apple da bu ara hayli popüler olan bilim kurguya yönelmiş durumdaydı. J.J. Abrams’ın yazdığı yeni drama Demimonde için başlayan satın alma savaşında ise kazanan taraf HBO oldu.

J.J. Abrams’ın en yeni bilim kurgu yapımı

Demimonde için girilen bu savaşın sebebini ise oldukça mantıklı. Dizi hayli üretken olan Abrams’ın 2008’den sonra yazdığı ilk yapım olacak. Abrams’ın bir önceki senaristlik işi yine bir bilim kurgu dizisi olan ve fazlasıyla sevilen Fringe‘di. Bildiğiniz üzere Abrams halihazırda zaten HBO ile çalışıyor. Westworld dizisinin yapımcılığını üstlenen Abrams, firmayla işleri sıkılaştırmış görünüyor.

Hikayeyle ilgili detaylar ise şimdilik biraz belirsiz. THR‘nin haberine göre bir aile hikayesi olan Demimonde’da bilim insanı bir anne, kocası ve genç kızları yer alıyor. Korkutucu bir kazanın ardından annenin komaya girmesiyle beraber genç kız kadının deneyleri üzerine araştırmalar yapıyor. Bu araştırmalar sonucunda farklı bir dünyanın kapılarını aralayan kız, korkutucu güçlerle yüzyüze geliyor. Kızının peşinden giden baba ise bu yeni dünyada kızını korumaya çalışıyor.

Bu yeni proje Abrams’ın sırtına ayrı bir yük olarak binecek diyebiliriz. Halihazırda Star Wars: Episode IX’un yönetmenliğini üstlenen Abrams, aynı zamanda Hulu’nun Stephen King uyarlaması Castle Rock’ın da başında yer alıyor. Westworld‘ün yeni sezonu ve Quentin Tarantino‘lu Star Trek filminin yapımcılığını saymıyoruz bile.