reklamı kapat

POPÜLER

Star Wars: Episode IX’dan J.J. Abrams sürprizi

Kemerlerinizi bağlayın çünkü Disney bombayı patlattı. J.J. Abrams Star Wars serisini için yönetmen koltuğuna bir kez daha oturuyor. Tartışmalarsa şimdiden başladı.

Dün teknoloji severler için ana gündem konusu Apple’ın iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X‘i tanıtması olsa da Star Wars hayranlarının bambaşka bir gündemi vardı. Colin Trevorrow’ın Star Wars: Episode IX’un yönetmenliğinden ayrıldığını açıklamasının ardından gerilim dolu geçen birkaç gün sonunda yeni yönetmenimiz açıklandı: J.J. Abrams. Üstelik Abrams sadece yönetmenliği de değil aynı zamanda yardımcı senaristliği de üstlendi. Hayranlar her ne kadar The Last Jedi’ın yönetmeni Rian Johnson’ın seriyi yöneteceği beklentilerinde olsa da Abrams duyurusuyla baş başa kaldık.


JJ Abrams için hayranların favori ismi demek zor. Star Wars: Force Awakens’ın ardından pek çok eleştiriye maruz kalan Abrams’ın Episode IX’a seçilmesinin ardından Twitter’ı ise ateş almış durumda. Bazı hayranlar bu seçimin Star Wars’u yeniden “mükemmel” yapacağını düşünürken bazıları ise şimdiden karamsarlıkta. Öyle ki hayranlardan bazıları Episode VI’nın yeniden yapımının geleceğine ise emin. Hatırlarsanız Force Awakens’ın aldığı en büyük eleştirilerden biri de Abrams’ın seriyi tekrara düşürdüğüydü.

Star Wars: Episode IX’da Abrams’ın nasıl bir iş çıkaracağını görmek içinse biraz bekleyeceğiz. Film 20 Aralık 2019‘da vizyona girecek.