reklamı kapat

POPÜLER

Star Wars: Episode VII’yi J.J. Abrams yönetecek

Star Wars‘ların yapımcısı George Lucas‘ın sahip olduğu Lucasfilm‘i 4,05 milyar dolara Disney‘e satması ve Disney’in satın alımın ardından Star Wars: Episode VII‘yi 2015 yılında vizyona sokacağını açıklaması, filmin fanatiklerini epey bir heyecanlandırmıştı. Disney bununla da yetinmeyip Star Wars: Episode VIII‘nin 2017’de, Star Wars: Episode IX‘un ise 2019 yılında vizyona gireceğini açıklamıştı.

2005 yılında vizyona giren serinin altıncı filmi Sith’in İntikamı‘nın serinin son filmi olduğunu açıklayan Lucas, vizyona girecek yeni Star Wars filmlerine sadece danışmanlık yapacağını ifade etmişti. Lucas’ın Star Wars filminin yönetmen koltuğunda yer almayacak olması ise filmin fanatiklerini epey üzmüştü. Lucas’tan boşalan yönetmenlik koltuğuna ise kimin oturacağı uzun zamandır tartışılıyordu. İlk başlarda Star Wars serisinin yeni filmleri için Steven Spielberg ve Quentin Tarantino‘nun isimleri geçmişti. Ancak bu isimlerin yeni Star Wars filmlerinde yer almayacaklarını açıklamalarının ardından gözler diğer isimlere çevrilmişti.

Uzun zamandır devam eden bekleyiş sona erdi ve Star Wars: Bölüm VII’yi kimin yöneteceği belli oldu. Star Wars: Episode VII’nin yönetmenlik koltuğunda J.J. Abrams’ın olacağı Star Wars’un resmi internet sayfası üzerinden duyuruldu. İsmin sizlere yabancı gelmediğinden eminiz. J.J.Abrams, Lost, Alias, Fringe ve Star Trek gibi yapımlardan tanıdığımız bir isim. Senarist, yönetmen ve yapımcı koltuğunda uzun zamandır başarılı işlere imza atan J.J. Abrams’ın Star Wars: Episode VII’de başarılı olup olamayacağı ise film vizyona girdikten sonra belli olacak.

İLGİLİ HABERLER
Star Wars 7, 2015′te vizyonda