reklamı kapat

POPÜLER

Indiana Jones 5 beklenenden geç vizyona girecek

Sinemanın sevilen kahramanlarından biri olan Indiana Jones yakında yeni bir hikayeyle izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Fakat bu filmin beklediğimizden bir sene kadar geç vizyona gireceği açıklandı.

LucasFilm, 2012 yılında Disney tarafından satın alındığından beri genel olarak Star Wars serisini konuşup duruyoruz. Ancak stüdyonun sahip olduğu çok sevilen tek seri Star Wars değil. Tahmin edebileceğiniz üzere bir de Harrison Ford‘un beyaz perdeye taşıdığı Indiana Jones var. Bu seri ilk olarak 1981‘de Raiders of the Lost Ark ile başlamıştı. Steven Spielberg’in yönettiği seri toplamda şimdiye kadar dört filmle karşımıza gelmişti. Bir süre önce beşinci filmin geleceği ve tahminen 2019 yılında vizyona gireceği konuşulmaya başlandı. Fakat son gelişmelere bakılırsa tahminler tutmadı.

Hakkında çeşitli spekülasyonlar üretilen beşinci Indiana Jones filminin 2020 yılında vizyona gireceği açıklandı. Serinin son hikayesi olacağı düşünülen bu yapımın yönetmenliğini ise yine Steven Spielberg üstlenecek. Başrolde efsanevi oyunculardan Harrison Ford’u göreceğiz. Ancak daha önce duyurduğumuz üzere George Lucas‘ın beşinci filmle herhangi bir bağlantısı olmayacak. Senaristlik görevini Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull’da da çalışan David Koepp üstlenecek.

Harrison Ford’un 78. yaş kutlamalarına denk gelecek gibi görünen Indiana Jones 5, 10 Temmuz 2020‘de gösterime başlayacak.