reklamı kapat

POPÜLER

Indiana Jones 5 yola bir eksikle devam ediyor

Indiana Jones serinin beşinci filmiyle beyaz perde macerasına devam edecek. Şimdilik Indiana Jones 5 kod ismiyle anılan yapım büyük bir eksikle dönecek.

Geniş bir hayran kitlesine sahip olan seri 1981‘de Raiders of the Lost Ark ile başladı. Yapımın başrolünde Harrison Ford yer alırken, yönetmenliği de Steven Spielberg üstleniyordu. Star Wars ile tanınan George Lucas da yapımcı ve senarist olarak görev yapıyordu. Zamanla bu üçlü Indiana Jones serisinin vazgeçmezleri haline geldi. Sevilen seri şimdi Indiana Jones 5 ile dönüyor. Harrison Ford ile Steven Spielberg ikilisi bu yeni yapımda da yer alacak. Ancak George Lucas seri ile bağlantısını kopartmış gibi görünüyor.

Aslına bakarsanız Lucas‘ın senaryo ile bağlantısı olmayacağı zaten biliniyordu. Beşinci filmde bu önemli görevi Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull’da da çalışan David Koepp üstlenecek. Bunun yanında bilindiği üzere Lucasfilm, 2012 senesinde Disney‘e satıldı. Bu sebeple George Lucas geçtiğimiz yıl vizyona giren Star Wars: The Force Awakens‘in çalışmalarına da dahil olmamıştı. David Koepp kısa bir süre önce Collider‘a konuştu. Durumu “Bildiğim kadarıyla George Lucas bu projeye dahil değil. Ben de onunla irtibata geçmedim.” sözleriyle özetledi.

Bu durum bir süredir belli olmasına rağmen Lucas’ın yeni Indiana Jones filmiyle yapımcı olarak bile bağlantısı olmaması hayranları üzdü. Büyük bir eksikle yola devam edecek olan Indiana Jones 5 filmi 19 Temmuz 2019‘da vizyona girecek.

İLGİLİ HABERLER