reklamı kapat

POPÜLER

Westworld 1.sezon 5. bölüm “Contrapasso” tanıtım filmi [Video]

Son zamanların en fazla ilgi gören bilim kurgu dizisi Westworld bu hafta beşinci bölümüyle izleyici karşısına çıkacak. İsmi Contrapasso olarak duyurulan bölümün konusu ve tanıtımı gün yüzüne çıktı.

Merakla beklenen bölümün yönetmenliğini Jonny Campbell üstlendi. Hikayeyi ise Dominic Mitchell ve Lisa Joy birlikte kaleme aldı. HBO tarafından paylaşılan özete göre Dolores, William ve Logan, Pariah‘a ulaşmayı başarıyor. Burası suç ve yozlaşmanın kol gezdiği bir kasaba olmasıyla dikkat çekiyor. Üçlü burada zorlu bir görev için seçiliyor. Öte yandan Siyahlı Adam labirentin merkezine dair arayışında beklenmedik bir müttefik buluyor.

Paylaşılan tanıtımda yer alan sahneler de izleyicilerle heyecan uyandırmayı başarıyor. Doktor Ford, Dolores ile konuşuyor. Ona “Yine rüya görmeye mi başladın, Dolores? Ufak ve mütevazi döngünden kurtulduğunu mu hayal ediyorsun?” sorusunu yöneltiyor. Ford’un burada “yine” sözünü kullanması dikkat çekiyor. Öte yandan Bernard‘ın aksine androidlerin canlı olmadığını düşünerek, onları giydirme ihtiyacı duymaması da göze çarpıyor. Ardından tehlikeli bir kasaba olarak tanımlanan Pariah‘a göz atıyoruz. Kasaba halkı fütursuzca eğleniyor gibi görünüyor. Dolores etrafı gözlemlemenin ardından kendi yapısını sorgulamaya başlıyor. Kolundan bir parçayı tutup koparttığı an öne çıkıyor. Bu sırada Logan‘ın başı belaya giriyor. Özette bahsedilen zorlu görev için seçiliyor gibi gözüküyor. Siyahlı Adam labirentin merkezini bulmak için çıktığı arayışa devam ediyor. Lawrence‘ı da peşinden sürüklüyor. Tanıtımın sonunda Siyahlı Adam’ın Doktor Ford ile konuştuğunu anlıyoruz. Ford ona “Labirentin merkezinde ne bulmayı umuyorsun?” diye soruyor ve “Hakiki bir şey.” cevabını alıyor. Tanıtımda Siyahlı Adam’ın bulduğu müttefik Doktor Ford gibi gösteriliyor.

Westworld’ün Contrapasso isimli bölümü 30 Ekim Pazar günü yayınlanacak.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Westworld 1.sezon 5. bölüm “Contrapasso” tanıtım filmi [Video]” için 4 cevap

 1. Nora Tuvar dedi ki:

  Tanıtım çok heyecan verici. Sabırsızlıkla bekliyorum. Teşekkürler.

 2. vampire hunter D dedi ki:

  Bölüm incelemesi olacak mı?

 3. LOG dedi ki:

  Her salı akşamı Westworld incelememiz ve yeni bölüm tanıtımımız yayında. ⏳

 4. vampire hunter D dedi ki:

  Teşekkürler. Sizin incelemeniz başka oluyor. Bu bölümde de bomba gelişmeler vardı. Yarın daha iyi anlarız artık 😀 Söylemeden yapamayacağım Dolores ne yaptı öyle ya. Matrix’deki neo gibi bir anda silahşor oldu 😀 HBO dizeleri açık oluyor anladık da bu bölümde de maşallah millet bayağı çıplaktı.