reklamı kapat

POPÜLER

Indiana Jones resmen geri dönüyor

Ve Disney resmen onayladı. Indiana Jones efsanesi bomba gibi geri dönüyor. Hem de Steven Spielberg ve Harrison Ford ile birlikte!

Uzun süredir dedikodu halinde dolaşan haberler nihayet gerçek oldu ve yeni bir Indiana Jones filmi için artık geri sayım başladı. Ancak bu geri sayım biraz uzun sürecek gibi zira yeni film için planlanan vizyon tarihi 19 Temmuz 2019. Tek temennimiz 3 yıl sonra tam 76 yaşına basacak olan Harrison Ford’un sağlığına zeval gelmemesi. Evet, 73 yaşındaki aktörün yeni Indiana Jones filmi için yeniden ter dökecek olması bazı kesimlerce eleştirilse de Ford’suz bir Indiana Jones filmi de kimseye pek bir anlam ifade etmeyecektir. Nitekim Indiana Jones serisi, Bond serisinden farklı olarak doğrudan tek bir karakter filmi.

Film hakkında kesinleşenler vizyon tarihi, Spielberg ve Ford’dan ibaret. George Lucas konusunda ise henüz bir açıklama yok. Yapılan duyuruda, geçtiğimiz dört Indiana Jones filmini kaleme alan Lucas’ın adının geçmemesi, Disney’in yeni bir senariste yöneleceğine işaret ediyor. Son olarak en son 20 yıl aradan sonra 2008’de Kingdom of the Crystal Skull ile karşımıza çıkan Indiana Jones’un bu kez arayı fazla açmayacak olması sevindirici.