reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation VR
PS VR
PS VR
PS VR
PS VR
PlayStation VR

PlayStation VR’ın satış fiyatı ve çıkış tarihi belli oldu [Video]

Sony, sanal gerçeklik gözlüğü PlayStation VR’ın satış fiyatını ve çıkış tarihini nihayet açıkladı. Oyun Geliştiriciler Konferansı kapsamında düzenlenen etkinlikte tanıtılan gözlük, her göz için 960 x 1080 piksel çözünürlükte görüntü verebilen Full HD çözünürlüklü 5,7 inç OLED ekranla birlikte geliyor.

100 derecelik görüş açısına sahip olan bu ekran, RGB renk gamına destek veriyor. Tazeleme hızı 120 Hz’e kadar çıkabilen gözlüğün çalışabilmesi için PlayStation Camera’ya ihtiyaç duyuluyor. Başlıkla etkileşim ise DualShock 4 kumanda veya PlayStation Move kumanda sayesinde gerçekleşiyor. 230’un üzerindeki geliştiricinin PlayStation VR için içerik geliştirdiğini belirten Sony, 50’nin üzerinde oyunu bu yıl içerisinde satışa sunmayı planlıyor.

Ekim ayında piyasadaki yerini alması beklenen PS VR’ın Amerika’daki satış fiyatı 399 dolar, Avrupa’daki satış fiyatı ise 399 euro olacak. Satış fiyatına bakılırsa PS VR, 599 dolarlık Oculus Rift ve 799 dolarlık HTC Vive’dan çok daha uygun bir fiyat etiketiyle kullanıcıların beğenisine sunulacak. PS VR’ın Türkiye’deki satış fiyatı ise henüz açıklanmadı.

VİDEO