reklamı kapat

POPÜLER

Çift kameralı iPhone 7 Plus’ın ilk görseli sızdı

Geçtiğimiz haftalarda birçok iPhone 7 sızıntısı yaşandı ancak bunlar cihazın baz versiyonunu gösteriyordu ve çift kamerayla gelmesi beklenen iPhone 7 Plus (ya da iPhone 7 Pro) ile ilgili herhangi bir görsel bulunmuyordu. Nihayet ortaya çıkan yeni görselle birlikte iPhone 7 Plus’ın nasıl görüneceğiyle ilgili genel bir bilgi sahibi oluyoruz.

iphone-7-photo
Yayınlanan görsellerde daha önce bildiğimiz detayların yanı sıra ilk defa karşılaştığımız özellikler de yer alıyor. Daha önce iki ayrı koldan gelen anten bantı yeni tasarımda teke düşüyor ve cihazın karşılıklı iki ucunda çok daha iyi bir şekilde gizleniyor. Çift kameranın kullanıldığı cihazın bu kısmı LG G5 ile büyük bir benzerlik gösteriyor. Kamera çıkıntısının ise olduğu gibi kalması, görselin dikkat çeken kısımlarından yalnızca biri.

Alt kısma baktığımızda ise ilk olarak iPad Pro’da karşımıza çıkan ve 21 Mart’ta duyurulacak olan yeni iPad Pro’da da yer almasına kesin gözüyle bakılan Smart Connector yer alıyor. 3 adet pin’den oluşan bu kısım sayesinde aksesuarlar cihaza rahatlıkla bağlanabiliyor. iPad Pro’da bu aksesuar sayesinde klavye kullanımı kolaylaşıyordu. iPhone’da bu bağlantının ne işe yarayacağı ise belirsizliğini koruyor. 6,1 milimetre inceliğinde olduğu belirtilen modelin böylece iPod Touch ile aynı değeri paylaştığı söyleniyor. Alt kısımda kulaklık girişi yer almazken iddiaların aksine ikinci bir hoparlörün bulunmadığı görülüyor. iPhone 7’nin çıkışına uzun bir süre olduğunu düşünürsek henüz kesinliği bulunmayan –sahte olma ihtimalinin olduğu– tasarımla ilgili detayların önümüzdeki dönemlerde netleşmesi bekleniyor.