reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 7

“iPhone 7 Pro son anda iptal edildi”

iPhone 7 iddiaları ilk olarak çıkmaya başladığında 3 farklı modelin geleceği söyleniyordu. iPhone 7 Pro adlı yeni bir modelin seriye dahil olacağı iddia ediliyordu. Fakat son zamanlarda iPhone 7 Pro ile ilgili fazla bilgi görmemeye başladık. Ortaya atılan yeni bir iddia ise iPhone 7 Pro‘nun iptal edildiği yönünde.

Bahsi geçen premium modelde çift kamera, smart connector ve bunun gibi bazı üst seviye özelliklerin yer alması bekleniyordu. Nikkei’nin haberine göre iPhone 7 duyurusuna 6 ay gibi bir süre kala Apple bu modelden vazgeçti. Ayrıca iPhone 7 Plus’ın tek ve çift lensli iki versiyonunu çıkarmayı planlayan Apple’ın sonrasında bunu da rafa kaldırdığı ve yalnızca çift lensli iPhone 7 Plus’ı satışa sunacağı belirtiliyor.

Alternatiflerin fazlalaşması tüketicilerin kafasını karıştırabileceğinden ötürü Apple’ın yaptığı bu hamlenin akla yatkın olduğunu söyleyebiliriz. Ancak Apple’ın pro modelinden son anda vazgeçmesi, ileride bu cihazı tekrar görmeyeceğimiz anlamına gelmiyor. iPhone’un 10. yılını kutlayacağı 2017’de iPhone 8’in farklı bir modelle karşımıza çıkabileceği düşünülüyor.

YORUMLAR