reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 7 hakkında yeni detaylar

Apple’ın merakla beklenen yeni telefonu iPhone 7 ile ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. Cupertinolu şirketin ABD Patent ve Marka Ofisi’ne yaptığı patent başvurusuna göre iPhone 7’de çift kamera yer alacak. Apple’ın çift kamera sayesinde DSLR makinelerin kalitesini ceplerimize taşıyacağı iddia ediliyor.

Aslında bu iddia ilk olarak geçtiğimiz haziran ayında ortaya çıkmıştı. Business Weekly de Apple’ın son üç yıldır çift kamera sistemli iPhone üzerindeki çalışmalarını tüm hızıyla sürdürdüğünü belirtmişti. Çift kamera sayesinde kullanıcıların dijital yakınlaştırma yaptıklarında dahi görüntü kalitesi yaşamayacağı ifade ediliyor.

iPhone 7 ile alakalı iddialar bununla sınırlı değil. Fast Company isimli internet sitesi telefonla alakalı daha önce ortaya çıkan iddiaları doğruladı. Apple’ın iPhone 7’de 3,5 mm kulaklık girişi kullanmayacağını söyleyen Fast Company, telefonun suya karşı dayanıklı olacağını ve kablosuz şarj teknolojisine destek vereceğini belirtti. İnternet sitesinin iddiasına göre iPhone 7’nin kutu içeriğinden Lightning’li kulaklık çıkmayacak. Apple’ın gürültü engelleme özelliğine sahip Lightning’li kulaklığı Beats markası altında ayrı olarak satacağı ifade ediliyor. Fast Company, şu an iPhone 6s’in kutu içeriğinden çıkan EarPods kulaklığın Lightning adaptörüyle de çıkabilme ihtimali olduğunu söylüyor.

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’tan daha ince olacağı dile getirilen iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın eylül ayında satışa sunulması bekleniyor. Bu arada tekrardan hatırlatmakta fayda var. 256 GB hafıza seçeneği sunacağı iddia edilen iPhone 7 Plus, iPhone 7’den farklı olarak bünyesinde 3.100 mAh kapasiteli pil ve 3 GB RAM barındıracak.

*Haberde kullanılan görsel temsilidir.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“iPhone 7 hakkında yeni detaylar” için 3 cevap

  1. Kerim Doruk Akıncı dedi ki:

    3GB RAM olması mümkün değil baştan ben söyleyeyim de. Apple politikası belli cihaza da 2 GB RAM yeter de artar diyeceklerdir.

  2. heheh dedi ki:

    Telefona 3.500 ayrı satılan kulaklığa 1500 gibi bi’ şey olur(bkz: gürültü engelleme özellikli kulaklık fiyatları) oh miss. Seni seviyoruz Apple <3 Kimse de demiyor o paraya kral bi DSLR üstüne de diğer işlerimi görecek bir telefon alırım diye. Apple'ın eklediği her özellikten korkarım ben, çünkü her özellik ekstra yüksek fiyat ekleme politikası demektir. Hem kamera aşırı iyileşecek hem pil kapasitesi hem yeni kulaklık teknolojisi hemde 32gb dan başlayacak. Bunların bazıları zaten olması gereken şeyler ama hepsi olduğu takdirde fiyat artışını çok merak ediyorum.

  3. Mesut ARIDORU dedi ki:

    Apple bu zamana kadar fiyatını hiç değiştirmedi hatta düşürdü bile 649 dolar satış fiyatının değişeceğini sanmıyorum