reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 7’nin yeni detayları ortaya çıktı

Büyük değişikliklerle birlikte gelmesi tahmin edilen iPhone 7 merakla bekleniyor. Bu zamana kadar hakkında birçok iddia ortaya atılan Apple’ın yeni telefonuyla ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı.

Söylenenlere göre iPhone 7‘nin eni ve boyu iPhone 6s ile hemen hemen aynı olacak. Fakat cihazların inceliği konusunda her zaman iddialı olan Apple’ın iPhone 7’yi iPhone 6s’e göre 1 milimetre daha ince yapacağı belirtiliyor. iPhone 6s 7,1 milimetre kalınlığındaydı ve iddialar doğruysa iPhone 7, 6,1 milimetrelik oldukça ince bir gövdeyle birlikte gelecek. Böylece iPod Touch ile aynı kalınlığa sahip olacak. Kamera çıkıntısının tamamen ortadan kaldırılacağı söylenen cihazda daha önce de iddia edildiği gibi  3,5 milimetrelik kulaklık girişinin de yer almayacağı belirtiliyor. Arka taraftaki anten çizgilerinin ise çerçeve kısmına taşınabileceği söyleniyor. Ayrıca cihazın incelmesiyle birlikte lightning girişinin de daha ince hale geleceği belirtiliyor. Diğer yandan çift hoparlör ile yüksek ve kaliteli sesler alınabilmesinin mümkün olduğu söyleniyor.

iPhone 7 ile ilgili ortaya atılan bir diğer iddia ise cihazın ismiyle ilgili. Daha önce analist Ming-Chi Kuo’nun belirttiği üzere iPhone 7’nin Plus modeli kendi içinde ikiye ayrılacak. Bu cihazlardan birinin tek lense, diğerinin ise çift lense sahip olacağı söylenenler arasında. Çift lensli en üst düzey iPhone modelinin iPhone Pro olarak adlandırılabileceği düşünülüyor. Önümüzdeki aylarda iPhone 7 ve varyasyonlarıyla ilgili yeni detayların açığa çıkması bekleniyor.