reklamı kapat

POPÜLER

PS VR

Sony PlayStation VR’ın ucuzlamasını bekleyenlere güzel haber

Sony, sanal gerçeklik gözlüğü PlayStation VR’ın satış fiyatında indirime gitti. Yurt dışında başlatılan kampanya kapsamında yurt dışında 300 dolara satılan gözlük, 18 Şubat- 3 Mart tarihleri arasında 200 dolara satılacak. Gran Turismo ve PlayStation kameranın yer aldığı pakette de indirime giden Sony, yurt dışında 399 dolara sattığı paketi 299 dolara satacak. Doom VFR ve Skyrim VR oyunlarının da yer aldığı paketlerde indirim olduğunu söyleyelim. Şu anda yurt dışında başlatılan bu kampanyanın Türkiye’de geçerli olup olmayacağı henüz belli değil.

Gözlük, her göz için 960 x 1080 piksel çözünürlükte görüntü verebilen Full HD çözünürlüklü 5,7 inç OLED ekranla birlikte geliyor. 100 derecelik görüş açısına sahip olan bu ekran, RGB renk gamına destek veriyor. Tazeleme hızı 120 Hz’e kadar çıkabilen gözlüğün çalışabilmesi için PlayStation Camera’ya ihtiyaç duyuluyor. Başlıkla etkileşim ise DualShock 4 kumanda veya PlayStation Move kumanda sayesinde gerçekleşiyor.

Sony’nin oyun deneyimini farklı boyuta taşıdığı VR gözlüğü

Oyun deneyimini ileri boyuta taşıyan sanal gerçeklik gözlüğünün Türkiye fiyatı ise 1.799 TL. PlayStation VR hakkındaki detaylı incelemeye buraya tıklayarak indirebilirsiniz.