reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation 5
PlayStation 5
PlayStation 5

Daha ince gövdeli PlayStation 5 (Slim) Türkiye’de resmi olarak satışa sunuldu

 - Güncelleme: 29 Aralık 2023 19:30

Japon teknoloji devi Sony, geçtiğimiz aylarda yeni PlayStation 5 modellerini tanıtmıştı. Bu sürümler sonunda “resmi” olarak Türkiye’de.

Kaçıranlar için eski sürümler ile aynı performansa sahip olan yeni PlayStation 5 versiyonları, direkt olarak mevcut konsolların yerini alıyor ve daha incelmiş / kısaltılmış kasalar üzerine kuruluyor. Satışa yeni versiyonlar özelinde de halen disk sürücülü ve disk sürücüsü olmayan iki farklı versiyon çıkıyor, ancak artık aslında tek bir PS5 konsolu bulunuyor. Çünkü Sony cihazın disk sürücüsünü ayrı bir ürün haline getirmiş durumda. Yurt dışında 450 dolarlık disk sürücüsü olmayan “Dijital” sürüme istendiği zaman, ayrı olarak 80 dolara satılan disk sürücüsü eklenebiliyor. Direkt olarak kutudan disk sürücüsü ile çıkan ana sürüm içinse yurt dışında 500 dolar verilmesi gerekiyor. ABD’de kasım ayında satışa çıkan ürünler, artık Türkiye’de direkt olarak buradan resmi garantili şekilde satın alınabiliyor. Türkiye’ye daha önce aracı bazı isimleriyle aracılığıyla da getirilen “Slim” sürümler, maalesef tam 30 bin TL’lik bir fiyata sahipler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Peki bu yeni sürümler tam olarak ne kadar ince ya da ufak? Bunu yukarıdaki galeride görebileceğiniz fotoğraflar net olarak gözler önüne seriyor. Bu fotoğraflar ile beraber eski ile yeni PS5 versiyonları arasındaki boyut farkı çok açık ve net şekilde görülebiliyor. Daha önce de söylediğimiz gibi yeni PS5 modelleri daha ufak ancak konsolun halen oldukça büyük olduğunu unutmamak gerekiyor.

Yeni PlayStation 5 modelleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli