reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation 5

“Yeni” PlayStation 5 modeli parçalarına ayrıldı [Video]

Japon teknoloji devi Sony, geçtiğimiz ay içerisinde daha ince bir gövdeye sahip yeni PlayStation 5 modelini tanıtmıştı.

Kaçıranlar için eski sürümler ile aynı performansa sahip olan yeni PlayStation 5 versiyonları, direkt olarak mevcut konsolların yerini alıyor ve daha incelmiş / kısaltılmış kasalar üzerine kuruluyor. Satışa yeni versiyonlar özelinde de halen disk sürücülü ve disk sürücüsü olmayan iki farklı versiyon çıkıyor, ancak artık aslında tek bir PS5 konsolu bulunuyor. Çünkü Sony cihazın disk sürücüsünü ayrı bir ürün haline getirmiş durumda. 450 dolarlık disk sürücüsü olmayan “Dijital” sürüme istendiği zaman, ayrı olarak 80 dolara satılan disk sürücüsü eklenebiliyor. Direkt olarak kutudan disk sürücüsü ile çıkan ana sürüm içinse 500 dolar verilmesi gerekiyor. ABD’de kasım ayında satışa çıkacak ürünler, bugün yukarıdaki video ile ses getiriyor. Bu YouTuber Dave2D tarafından yayınlanan videoda disk sürücüyle gelen versiyon inceleniyor ve içi açılarak donanımlarına göz atılıyor. Bu videoda yeni ile eski sürümler arasındaki kilit donanım farklarına değiniliyor, sürümler arasında yapılan testler sonrasında sadece 2 derecelik bir sıcaklık farkı olduğu aktarılıyor. Eski sürüm sekiz saatlik test sonrasında 60-63 derece arasında çalışırken, ince gövdeli yeni sürüm 62-64 derecelik bir performans ortaya koyuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PS5 için geçtiğimiz ay başka bir duyuru da gelmişti. Kaçıranlar için PlayStation Blog üzerinden resmi bir paylaşımda bulunan Sony, “Sony Pictures Entertainment’taki dostlarımız çok sayıda harika filmler üretiyor ve bugün size PlayStation topluluğunun bu unutulmaz filmlerden bazılarına PlayStation 5 ve PlayStation 4 konsollarından erişmesini sağlayacak yeni iş birliğimizden bahsetmekten memnuniyet duyuyorum.” açıklamasını yaparak Sony Pictures Core uygulamasını karşımıza çıkarmıştı.

“Sony Pictures” imzalı filmlere farklı platform ve cihazlarda erişim sağlanmasını sağlayan Bravia Core uygulamasını Sony Pictures Core haline getiren Sony, yeni uygulamayı PS5 ve aynı zamanda PS4 için kullanıma sundu.

PS4 veya PS5’inizde Sony Pictures Core’a kaydolduğunuzda, direkt olarak konsolunuzdan 2.000’e kadar filmi satın alabilecek veya kiralayarak izleyebileceksiniz. Sony Pictures Core özelinde çıkışı 23 farklı ülke ile yaptıklarını aktaran şirket, PlayStation Plus Premium/Deluxe abonelerini unutmuyor ve onlara Sony Pictures kütüphanesindeki 100’den fazla filme ücretsiz erişim hakkı veriyor.

Yeni PlayStation 5 modelleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli