reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation 5

Sony, PlayStation 5 ile 46 milyonu geride bıraktı

Japon teknoloji devi Sony, bugün resmi olarak açıklandığı üzere PlayStation 5 ile 46 milyonu geride bırakmayı başardı.

Spesifik olarak şimdiye kadar 46,6 milyondan fazla PlayStation 5 satışı gerçekleştiren firma, sadece son çeyrekte 4,9 milyon konsolu satış yaptı. Bu aralar ise biliyorsunuz yeni PlayStation 5 versiyonları ses getiriyor. Kaçıranlar için eski sürümler ile aynı performansa sahip olan yeni PlayStation 5 versiyonları, direkt olarak mevcut konsolların yerini alıyor ve daha incelmiş / kısaltılmış kasalar üzerine kuruluyor. Satışa yeni versiyonlar özelinde de halen disk sürücülü ve disk sürücüsü olmayan iki farklı versiyon çıkıyor, ancak artık aslında tek bir PS5 konsolu bulunuyor. Çünkü Sony cihazın disk sürücüsünü ayrı bir ürün haline getirmiş durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

450 dolarlık disk sürücüsü olmayan “Dijital” sürüme istendiği zaman, ayrı olarak 80 dolara satılan disk sürücüsü eklenebiliyor. Direkt olarak kutudan disk sürücüsü ile çıkan ana sürüm içinse 500 dolar verilmesi gerekiyor. ABD’de kasım ayında satışa çıkacak ürünler, en son aşağıdaki video ile ses getirmişti.

YouTuber Dave2D tarafından yayınlanan videoda disk sürücüyle gelen versiyon inceleniyor ve içi açılarak donanımlarına göz atılıyor. Bu videoda yeni ile eski sürümler arasındaki kilit donanım farklarına değiniliyor, sürümler arasında yapılan testler sonrasında sadece 2 derecelik bir sıcaklık farkı olduğu aktarılıyor. Eski sürüm sekiz saatlik test sonrasında 60-63 derece arasında çalışırken, ince gövdeli yeni sürüm 62-64 derecelik bir performans ortaya koyuyor.

Yeni PlayStation 5 modelleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER