reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation 5

Sony, PlayStation 5 oyun konsolu için güncel rakamları paylaştı

Oyun konsolu pazarının en önemli modellerinden PlayStation 5, stok sorunları sürerken ciddi şekilde satmayı sürdürüyor.

Sony tarafından bugün yapılan açıklamaya göre yeni nesil oyun konsollarından PlayStation 5, 19 milyon satış rakamını geride bıraktı. Spesifik olarak 19,3 milyonu gören firma, dördüncü çeyrekte 2 milyon PS5 satışı gerçekleştirdi. Burada hatırı sayılır bir düşüş yaşandı çünkü bir önceki çeyrekte 3,3 milyon ünite satış gerçekleştirilmişti. Sony’e göre bu düşüşün arkasında süregelen elektronik tedarik sıkıntıları yer alıyor. Donanım sektörü halen çip krizi ve fazlasıyla sorun yaşamaya devam ediyor. Bu durumlar nedeniyle istemesine rağmen konsoldan daha yüksek sayıda üretemeyen Sony, her şeye rağmen satışlardan genel olarak memnun durumda.

Bu arada Sony, PlayStation 5 yanında halen ciddi sayıda PlayStation 4 de satıyor. Hatta son yapılan açıklamaya göre PlayStation 4 konsolların satışları 117,2 milyona kadar ulaşmış durumda. PS4’ler halen satılıyor çünkü konsollar için inanılmaz iyi oyunlar gelmeye devam ediyor. Firmanın son çeyrekte PS4 ve PS5 için 70 milyondan fazla oyun sattığı da paylaşılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PlayStation 5 Türkiye fiyatı için geçtiğimiz aylarda resmi bir açıklama gelmiş, bu açıklamada “PlayStation 5’in Ultra HD Blu-ray disk okuyucuya sahip modeli 7.499 TL tavsiye edilen perakende satış fiyatı ile satılmaya devam etmektedir.” cümlesi yer alıyordu. Daha sonra ise kur arttığı için ürünün Türkiye’deki resmi satış fiyatı 12.000 TL’ye çıkarılmıştı.

Bu arada firma Game Pass rakibi PlayStation Plus üyelik paketleri de geliştiriyor. Onların Türkiye fiyatlarına ve detaylarına direkt olarak buradan ulaşabilirsiniz.

PlayStation 5 yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın