reklamı kapat

POPÜLER

Sony, PlayStation 5

Sony, PlayStation 5 için stok sorunlarını ciddi şekilde çözecek

Oyun konsolu pazarının en önemli modellerinden PlayStation 5, önümüzdeki dönemde çok daha rahat şekilde bulunabilecek.

PlayStation 5 oyun konsolu halen rahat rahat bulunamıyor. Küresel çip krizi ve diğer elektronik parça tedarik sorunlarından ciddi şekilde etkilenen konsol, şimdiye kadar daha fazla miktarda üretilemiyordu. Sony bunu istemesine rağmen mevcut şartları değiştiremiyordu. Ancak bu durum sonunda geride kalıyor gibi görünüyor. Bir açıklama yapan Sony, birden fazla tedarikçiyi devreye alarak PS5 üretimini artıracaklarını duyurdu. Bu sayede konsol yakında çok daha rahat şekilde bulunabilecek, stokçuların etkisi ciddi oranda ortadan kalkacak. Sony tarafından geçtiğimiz haftalarda yapılan açıklamaya göre PlayStation 5, 19 milyon satış rakamını geride bıraktı. Spesifik olarak 19,3 milyonu gören firma, dördüncü çeyrekte 2 milyon PS5 satışı gerçekleştirdi. Burada hatırı sayılır bir düşüş yaşandı çünkü bir önceki çeyrekte 3,3 milyon ünite satış gerçekleştirilmişti.

Bu arada Sony, PlayStation 5 yanında halen ciddi sayıda PlayStation 4 de satıyor. Hatta son yapılan açıklamaya göre PlayStation 4 konsolların satışları 117,2 milyona kadar ulaşmış durumda. PS4’ler halen satılıyor çünkü konsollar için inanılmaz iyi oyunlar gelmeye devam ediyor. Firmanın son çeyrekte PS4 ve PS5 için 70 milyondan fazla oyun sattığı da paylaşılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PlayStation 5 Türkiye fiyatı için geçtiğimiz aylarda resmi bir açıklama gelmiş, bu açıklamada “PlayStation 5’in Ultra HD Blu-ray disk okuyucuya sahip modeli 7.499 TL tavsiye edilen perakende satış fiyatı ile satılmaya devam etmektedir.” cümlesi yer alıyordu. Daha sonra ise kur arttığı için ürünün Türkiye’deki resmi satış fiyatı 12.000 TL’ye çıkarılmıştı.

Ürünü Türkiye’de bu fiyata bulmak halen neredeyse imkânsız durumda. Üretim artınca bu değişebilir, hatta uzun vadede özel indirimler ile 12 bin TL altı fiyatlar da karşımıza çıkmaya başlayabilir.

Bu arada firma Game Pass rakibi PlayStation Plus üyelik paketleri de sunmaya hazırlanıyor. İlk defa bir PS konsol alacaklar için güzel plan paketlerin Türkiye fiyatlarına ve detaylarına direkt olarak buradan ulaşabilirsiniz.

PlayStation 5 yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın