reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Xbox Series X Xbox Series S

Xbox Series X ve Series S Türkiye fiyatları biraz daha düştü

Microsoft’un yeni nesil oyun konsolları Xbox Series X ve Xbox Series S fiyatları Türkiye’de ciddi artış görmüştü. Şimdi ise düşüş var.

Advertisement

Geçtiğimiz ay bir artış haberi yapmış ve sizlere Xbox Series X ve Xbox Series S oyun konsolları sırasıyla 10 bin TL ve 5 bin TL seviyesine geldiğini aktarmıştık. Konsollar kurt artışı sürdüğü için daha sonra 12 bin TL ve 7 bin TL‘ye satılmaya başlandı. Daha sonra ise Türk Lirasının değer kaybı sürdüğü için konsolların fiyatı tam 15.568 TL ve 9.006 TL olmuştu.

Geçtiğimiz günlerde atılan ekonomik adımlar doğrultusunda dolar / euro kuru düşünce, konsolların fiyatları da aşağıya çekildi. İki model en son 12.840 TL ve 7.344 TL’ye satılıyordu. Şimdi ise fiyatlar 11.413 TL ve 6.528 TL’ye kadar çekildi. Konsollar halen pahalı ancak en azından fiyat eski seviyelere dönüyor.

Xbox Series X ve Series S ucuzluyor, PlayStation 5 fiyatı ise düşmüyor

PlayStation 5 için Türkiye’de fiyatlar şu an tam 14-16 bin TL seviyesinde geziyor. Dün biliyorsunuz bunun tavsiye edilen resmi satış fiyatı olmadığı aktarıldı. Sony Türkiye “PlayStation 5’in Ultra HD Blu-ray disk okuyucuya sahip modeli 7.499 TL tavsiye edilen perakende satış fiyatı ile satılmaya devam etmektedir.” açıklamasında bulundu.

Normal şartlarda konsolu bunun daha üstüne almamak gerekiyor. Ancak bu fiyata konsol bulmak neredeyse imkânsız durumda. Bırakın Türkiye’yi yurt dışında da PS5 bulmak halen kolay değil. Firma sürekli üretime rağmen talebe yetişemiyor, stokçuları global olarak yasaklayamıyor.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın en yeni kablosuz kulaklık modeli ile tanışın