reklamı kapat

POPÜLER

Xbox Series X Xbox Series S

Xbox Series X ve Series S fiyatları Türkiye’de çok ciddi artış gördü

Microsoft’un yeni nesil oyun konsolları Xbox Series X ve Xbox Series S fiyatları Türkiye’de ciddi artış gördü. Maalesef durum kötüye gidiyor.

Xbox Series X ve Xbox Series S oyun konsolları Türkiye’de ucuz değildi. Ancak bazı güzel indirimler ile konsollara ulaşan geniş bir kitle oldu. Şimdi ise artan dolar / euro kuru nedeniyle kaçınılmaz zamlar geldi. Konsollardan üstte yer alan Series X, artık Türkiye’de temel versiyonu ile 10 bin TL sınırına dayanmış durumda.

Altta yer alan ve normalde herkese hitap etmesi gereken Xbox Series S modeli ise tam 5 bin TL‘nin üstüne fırlamış durumda. Bazı fiyatları dışarıda tutarsak iki konsol için de 2 bin TL’ye yakın zam / kur artışı görünüyor. Bu durum elbette çok üzücü görünüyor.

PlayStation 5 fiyatlarını da artıran güncel dolar / euro kuru, elbette oyun fiyatlarını da etkileyecek. Özellikle yeni yılda birçok konsol oyunu 1.000 TL’den kapıyı açacak. Bu nedenle konsol tarafında tek alternatif Xbox Game Pass kalacak. PC tarafında ise 600-700 TL’yi geçen (Fazlası da yolda) fiyatlar nedeniyle korsan kullanımı Türkiye’de bir kez daha patlama yapacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xbox Series X için özel sürümler çıktı

Yeni nesil oyun konsollarının en güçlüsü Xbox Series X için 550 dolarlık ilk özel sürüm geçtiğimiz aylarda tanıtılmıştı. Bu özel sürüm oyun dünyasının efsanesi Halo (Spesifik olarak Halo Infinite) için hazırlanmıştı.

Yurt dışında 15 Kasım tarihinde satışa sunulan bu özel sürüm, Türkiye’yi de es geçmedi. Konsol büyük bir satışa kanalına 10.699 TL’den giriş yaptı. Sadece dış tasarımındaki kaplamada fark olan konsol, ince detaylarıyla etkileyici bir çizgi sunuyor.

Bu özel Series X’in yanında Halo tasarım çizgisini sürdüren bir kontrolcü de bulunuyor. Ancak Microsoft isteyenlere daha da iyisini sunuyor. Yine yeni tanıtılan Halo temalı Xbox Elite 2 kontrolcü, konsoldan farklı olarak yeşil renkte ve yine tasarım kişiden kişiye değişmesine rağmen bizce çok etkileyici duruyor.

Halo temalı Xbox Elite 2 kontrolcü de yurt dışında 15 Kasım tarihinde 200 dolardan satışa sunuldu. Bu ürünün fiyatı ise inanılmaz şekilde tam 4 bin TL seviyesinde yer alıyor. Bu fiyatın yanlış olma ihtimali de bulunuyor.

Hepsine ek olarak 1.299 TL’lik Microsoft’un Forza Horizon 5 oyununa özel kontrolcüsü de Türkiye’de satılan yeni donanımlar arasında.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın en yeni kablosuz kulaklık modeli ile tanışın