reklamı kapat

POPÜLER

Xbox Series X Xbox Series S

Microsoft, altı bölümlük özel Xbox belgeselini yayınladı [İzle]

Yazılım devi Microsoft, bugün resmi YouTube kanalı üzerinden daha önce müjdesi verilen altı bölümlük özel Xbox belgeselini yayınladı.

Xbox, sevenleri ve sevmeyenleriyle oyun dünyasında çok özel bir yere sahip. Çıktığı günden bu yana Sony’nin PlayStation’ı karşısında önemli bir rakip olmayı sürdüren konsol için “Power On: The Story of Xbox” isimli özel bir belgesel yayınladı. Bu belgeselde Xbox’ın nasıl hayat bulduğunu daha önce anlatılmamış hikayeler ve detaylarla görme şansı elde ediyoruz. Türkçe altyazıya sahip bu altı bölümü de direkt olarak aşağıda izleyebilir, bir efsanenin nasıl doğduğuna tanıklık edebilirsiniz.

Türkiye’de bir Xbox sahibi olmak hiç kolay değil

Geçtiğimiz haftalarda bir artış haberi yapmış ve sizlere Xbox Series X ve Xbox Series S oyun konsollarının sırasıyla 10 bin TL ve 5 bin TL seviyesine geldiğini aktarmıştık. Ancak bu fiyatlar hızlı kur artışına fazla dayanamadı. Konsollar kısa süre önce sırasıyla tam 12 bin TL ve 7 bin TL‘ye satılmaya başladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu son artış ile beraber bazı satış kanallarındaki fiyatları dışarıda tutarsak iki konsol için de yaklaşık 4 bin TL‘ye kur artışı görünüyor. Bu çok kısa sürede görünen artış elbette çok üzücü duruyor. PlayStation 5 için durum daha da kötü. Konsol birçok satış kanalında 14 bin TL‘nin üzerinde satılıyor. PS5, yüksek kur yanında stok düşüklüğünden de darbe yiyor.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın en yeni kablosuz kulaklık modeli ile tanışın