reklamı kapat

POPÜLER

Halo temalı Xbox Series X ve Elite 2 kontrolcü tanıtıldı [Video]

Halo temalı Xbox Series X ve Elite 2 kontrolcü tanıtıldı [Video]

Microsoft kısa süre önce ses getiren Halo temalı Xbox Series X oyun konsolunu ve Xbox Elite 2 kontrolcü modelini tanıttı.

Yeni nesil oyun konsollarının en güçlüsü Xbox Series X için 550 dolarlık ilk özel sürüm geldi. Bu özel sürüm oyun dünyasının efsanesi Halo (Spesifik olarak Halo Infinite) için hazırlandı.

15 Kasım tarihinde satışa sunulacak bu özel sürüm, tasarım kişiden kişiye değişmesine rağmen bizce çok güzel görünüyor. Sadece dış tasarımındaki kaplamada fark olan konsol, buna rağmen ince detaylarıyla etkileyici bir çizgi sunuyor.

Bu özel Series X’in yanında Halo tasarım çizgisini sürdüren bir kontrolcü de bulunuyor. Ancak Microsoft isteyenler daha da iyisini sunuyor. Yeni tanıtılan Halo temalı Xbox Elite 2 kontrolcü, konsoldan farklı olarak yeşil renkte ve yine tasarım kişiden kişiye değişmesine rağmen bizce çok etkileyici duruyor.

Halo temalı Xbox Elite 2 kontrolcü de 15 Kasım tarihinde 200 dolardan satışa sunuluyor. Bu ürünlerin ileride Türkiye’de de satılması bekleniyor. Ancak bu henüz kesin değil.

Güncelleme: Halo özel Series X Türkiye’de satılacak ve açıklanan ilk fiyat tam 10 bin TL seviyesinde. Halo özel Xbox Elite 2 de Türkiye’ye gelecek ancak onunu fiyatı henüz belli değil.

Xbox Series X için yakında xCloud altyapısı sunulacak

Bilmeyenler için xCloud servisi Xbox oyunlarının internet üzerinden oynanmasına imkan tanıyan bir hizmet. Servisi kullanmak için kişilerin Xbox Game Pass Ultimate abonesi olması ve yüksek hızlı Wi-Fi ya da LTE bağlantıya erişim sağlıyor olması yeterli oluyor.

Xbox Cloud Gaming olarak da geçen servis, yıl bitmeden Xbox One, Xbox Series S ve Xbox Series X için sunulacak.

Xbox Cloud Gamingözellikle eski nesil Xbox One için çok güzel görünüyor. Bu sayede kişiler yeni nesil oyunları internet üzerinden de olsa yüksek çözünürlükte / kalitede akıcı şekilde oynayabilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Peki hizmet Series X gibi yeni nesil bir konsol için neden geliyor? xCloud’un altyapısında oyunları indirmenize gerek yok. Bu sayede yeni çıkan bir oyunu internet üzerinden de olsa hemen oynamaya başlayabiliyorsunuz.

Kısıtlı sürede konsola erişim sağlayabilen kişiler için oyunlara hızlı erişim gerçekten büyük bir nimet oluyor. Bu sistem, oyunları satın almadan önce denemek için de çok kullanışlı oluyor.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın en yeni kablosuz kulaklık modeli ile tanışın