reklamı kapat

POPÜLER

Halo temalı Xbox Series X ve Elite 2 kontrolcü tanıtıldı [Video]

Halo temalı Xbox Series X ve Elite 2 kontrolcü Türkiye’de satışta

Microsoft kısa süre önce ses getiren Halo temalı Xbox Series X oyun konsolunu ve Xbox Elite 2 kontrolcü ile karşımıza çıkmıştı.

Yeni nesil oyun konsollarının en güçlüsü Xbox Series X için 550 dolarlık ilk özel sürüm geçtiğimiz aylarda tanıtılmıştı. Bu özel sürüm oyun dünyasının efsanesi Halo (Spesifik olarak Halo Infinite) için hazırlanmıştı.

Yurt dışında 15 Kasım tarihinde satışa sunulan bu özel sürüm, Türkiye’yi de es geçmedi. Konsol büyük bir satışa kanalına 10.699 TL’den giriş yaptı. Sadece dış tasarımındaki kaplamada fark olan konsol, ince detaylarıyla etkileyici bir çizgi sunuyor.

Bu özel Series X’in yanında Halo tasarım çizgisini sürdüren bir kontrolcü de bulunuyor. Ancak Microsoft isteyenlere daha da iyisini sunuyor. Yine yeni tanıtılan Halo temalı Xbox Elite 2 kontrolcü, konsoldan farklı olarak yeşil renkte ve yine tasarım kişiden kişiye değişmesine rağmen bizce çok etkileyici duruyor.

Halo temalı Xbox Elite 2 kontrolcü de yurt dışında 15 Kasım tarihinde 200 dolardan satışa sunuldu. Bu ürünün fiyatı ise inanılmaz şekilde tam 4 bin TL seviyesinde yer alıyor. Bu fiyatın yanlış olma ihtimali de bulunuyor.

Hepsine ek olarak 1.299 TL’lik Microsoft’un Forza Horizon 5 oyununa özel kontrolcüsü de Türkiye’de satılan yeni donanımlar arasında.

Xbox Series X için dün akşam bulut altyapısı da geldi

Xbox Cloud Gaming servisi Xbox oyunlarının internet üzerinden oynanmasına imkân tanıyan bir hizmet. Servisi kullanmak için kişilerin Xbox Game Pass Ultimate abonesi olması ve yüksek hızlı Wi-Fi ya da LTE bağlantıya erişim sağlıyor olması yeterli oluyor.

Xbox Cloud Gaming artık Xbox konsollara da yer alıyor. Burada tam destek Xbox One, Xbox Series S ve Xbox Series X için sunulmuş durumda.

Xbox Cloud Gaming, özellikle Xbox One konsollar için çok güzel görünüyor. Bu sayede kişiler yeni nesil oyunları internet üzerinden de olsa yüksek çözünürlükte / kalitede akıcı şekilde oynayabilecek.

Xbox Game Pass Ultimate ile Xbox Cloud Gaming temelinde 100’den fazla oyun sunuluyor. Özellik şimdilik aralarında Türkiye’nin olmadığı 25 farklı ülkede aktif edildi. Microsoft ileride destek listesinin genişleyeceğini belirtiyor.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın en yeni kablosuz kulaklık modeli ile tanışın