reklamı kapat

POPÜLER

star wars han solo

Han Solo filmi yılların Star Wars gizemini sonlandırıyor

Solo: A Star Wars Story‘nin izleyici karşısına çıkmasına kısa bir süre kala filmin senaristlerinden Star Wars hayranlarını heyecanlandıracak bir açıklama geldi. Serinin hayranları tarafından senelerdir konuşulan bir detay çok yakında açıklığa kavuşacak!

Bilmeyenler için kısaca bahsetmek gerekirse, 1977‘de vizyona giren ilk Star Wars filminde Han Solo ile hızlı bir şekilde tanışıyorduk. Bu sahnede Han Solo, Greedo’ya hızlı bir şekilde ateş edip onu devre dışı bırakıyordu. Fakat George Lucas daha sonra filmin bu sahnesi üstünde oynadı. Filmin DVD versiyonlarında Greedo’nun önce ateş ettiği görüldü. Han Solo hayranları ise bunu karakterin özüne bir ihanet olarak algıladı. “Han önce ateş etti!” kampanyaları başlatıldı. Çoğunluk orijinal versiyonu tercih etse de George Lucas’ın yaptığı değişim tartışmalara ve belirsizliğe neden oldu. Solo: A Star Wars Story ile birlikte belirsizlik kesin olarak ortadan kaldırılacak. Filmin senaryosunu kaleme alan Lawrence Kasdan ve Jonathan Kasdan bu sahne hakkında net bir görüşe sahip. Bunu da şu sözlerle ifade ediyorlar:

Lawrence Kasdan: Bu benim için en önemli sahnelerden biriydi hatta listemin başındaydı.
Jonathan Kasdan: İkimiz için de cevap çok net. Hatta senaryoda direkt olarak “Han Solo’nun önce ateş ettiğine şüphe yok” sözleri yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Böylece Han Solo’nun Star Wars A New Hope’ta ateş eden ilk taraf olduğu netlik kazanmış oluyor.

İlgili video

Solo: A Star Wars Story fragmanı